2/13/10

ballet and fashion
Oglądając wczoraj balet, zauważyłam pewną dziwną rzecz- sławne buty McQueena są niesamowicie podobne do pointy ;) (nie wiem czy dobrze napisałam, bo niezbyt znam się na terminologii w balecie ;)). Dodajemy obcas...i już ;)
Yesterday while watching ballet I noticed a very strange thing- McQueen's famous shoes are very similar to pointe (i don't know how to call it;p). Just add a high-heel and voila!


P.S. Coś się z Internetem stało i nie działa ;) Jestem właśnie w szkolnej bibliotece i daję znać, że już za niedługo videoblog i posty z outfitami! ;):))
My Internet broke down and right now i'm using computer in my school library ;) So new posts with outfits are coming and lovely videoblog ;D of course ;) See ya!:)

28 comments:

 1. Rzeczywiście.
  Choć może nawet nie tyle sam but jest podobny, co ułożenie stopy ^^

  ReplyDelete
 2. nie raz sie zastanwiłąm jak on na to wpadl.. możliwe że balet byl inspiracja bo but przypomina bardzo stope w balecie, jednak (chyba) stopa w tych butach mimo wszystko calkiem wygodnie spoczywa ;))

  ReplyDelete
 3. oj,jakie one muszą być w takim razie niewygodne ;p

  ReplyDelete
 4. chyba się mówi do pointów..a zresztą ;p
  ja bym na to nie wpadła ^^

  ReplyDelete
 5. właściwe spostrzeżenie.. stopa układa się bardzo podobnie.. ale w bucie raczej nie jest tak ułożona, bo wtedy obas zaburzałby tylko równowagę :). w pointach główny ciężar rozkłada się na palce, a w tych butach raczej na środek stopy :).

  ReplyDelete
 6. :d swietnie! widze ze wszystko potrafisz szybko skojarzyc z moda:d tak jak galliano

  ReplyDelete
 7. Dobrze napisałaś "pointy" ;] niektórzy piszą puenty ale to już nie jest dobrze a buty rzeczywiście są podobne i przez to tym bardziej mi się podobają :)

  ReplyDelete
 8. Zapomniałam zapytać :P a jaki balet oglądałaś? ;]

  ReplyDelete
 9. Może to właśnie go zainspirowało? kto wie ;)

  ReplyDelete
 10. no podobne ;)ciekawe czy są wygodne, a ten facet na zdjęciu ma cudownie umięśniony tyłek(tak jakoś mi się w oczy rzucił) ;d

  ReplyDelete
 11. rzeczywiscie, dobre spostrzeżenie :)

  ReplyDelete
 12. do pointów ;) dobre spostrzeżenie :D

  ReplyDelete
 13. Te buty, o których ostatnio bylo tak głośno przez Dodę są bardzo podobne do point ze względu na ścięty czubek i kokardkę ;))
  Jaki balet oglądałaś ?

  ReplyDelete
 14. Z tego, co widzę, podobają Ci się tego rodzaju buty. Są ohydne, tfu, nie nadają się do chodzenia, są niepraktyczne, takie 'jaszczurkowe'. Lady Gaga w jednym ze swoich nieszczęsnych teledysków ma tego typu obuwie.

  ReplyDelete
 15. tylko trochę... buty McQueena są jak normalny but na obcasie + to zaokrąglenie na przodzie + platforma... stopa układa się jak w normalnych platformach, tak mi się wydaje :D

  ReplyDelete
 16. zgadzam się. To niemożliwe żeby noga w butach była ułożona tak jak to wygląda na pierwszy rzut oka.

  ReplyDelete
 17. tez miałam takie skojarzenie :)

  ReplyDelete
 18. Spolszczona forma: ta POINTA, te POINTY; więc buty podobne są do (tej) pointy (jesli chciałaś użyć l.poj., zrobiłas to dobrze) lub są podobne do (tych )point (gdybyś chciała użyć l. mn.)

  ReplyDelete
 19. tu nie chodzi o ułożenie nogi - to oczywiste, że w tych (skądinąd beznadziejnych) butach stopa z pewnością nie jest aż tak wygięta, a obcas stabilizuje całość; tu chodzi o ideę, o inspirację - to co zauważyła Weronika i ma świetne oko! brawo!
  koturn przecież też nie zdjęto z nóg aktorom z teatru antycznego, a podobieństwo i zapewne inspiracja widoczne i oczywiste

  moda i sztuka od zawsze szły w parze!

  ReplyDelete
 20. Dziękuję bardzo ; )

  Te buty są maagiczne!
  Taka szkoda, że on umarł...

  ReplyDelete
 21. kurcze, masz racje, dobre oko ; ))

  ReplyDelete
 22. czyżbyś oglądała balet z przyczny naszego zadania na muzykę? ;))

  ReplyDelete
 23. LOVE BALLET , LOVE MCQUEEN.
  RIP
  xx.

  ReplyDelete
 24. hej, kiedy odpowiesz na umieszczone pod tamtym postem pytania? Czekamy z niecierpliwością;-)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 25. stopa układa sie mormalnie bo w innych butach widac platformę : http://lh4.ggpht.com/_iKUVwqPhm-s/Ss2mV_y_-sI/AAAAAAAAEvY/bzzbhpTt4x8/Alexander%20McQueen%20Spring%202010%20-%20Shoes%202.jpg w tych pierwszych i trzecich widac ułożenie stopy.
  Ciekawe czy są wygodne, bo na tym obcasie [niedosc ze wyskoki to jeszcze cienki] trudno złapac równowage ;p

  ReplyDelete
 26. RIP Mcqueen, when are you going to do more outfit posts? You stopped doing them regularly, please start doing it more often!

  ReplyDelete

If you can't see your comment or my answers click 'Load more' :) / Jeśli nie widzicie wszystkich komentarzy albo moich odpowiedzi, kliknijcie w 'Load more' :)