About me / O mnie
 It all started in 2009 - I was only thirteen and extremely bored during my winter break. I only discovered fashion blogs and fell in love with them to such an extend that I decided to create my own one. It was not a fancy beginning of my blogging adventure nor there was an ideology that stood behind my decision - I just liked it. And now, I still think it should be all about fun.
I truely started to write on my blog in 2011 - something more than just a "I'm wearing..' label under each photo. It took me almost two years to feel secure on my website and come to a unbelievable conclusion (sic!) that this is my space to create anything. Writing develops a different type of connection with the readers - a stronger, more sensual and personal one. There is no way I could hide my bad mood behind the words, I'm extremely exposed but at the same time more real for my recipients.
I write about simple things - I want my blog to be a site you read and relax or have a good laugh.  So I chit-chat with my readers and talk to them in  a way I would talk to my friends.

When it comes to inspiration I think it is literally everywhere - you just need to have your eyes and mind open. Who knows, maybe your train ride home will bring you the greatest inspiration ever?
I am often more influenced by written words than just pictures. It is magical how words can trigger a whole vision in your head - not only image but also mood, sound or smell. It is like a little wake up gymnastics for your mind - it makes you work creatively.
I am in love with everything connected with the 1950s - aesthetics, fashion, movies, music. Sometimes I feel as if I was born in the wrong decade. My heart definitely belongs to William Wyler's reality.
Wszystko zaczęło się podczas ferii zimowych w 2009 roku - miałam trzynaście lat i nudziłam się przeokropnie. Właśnie z tych nudów przeglądałam bez celu różne strony internetowe i przez przypadek natknęłam się na blogi o modzie. Szybko się w nich zakochałam i tak powstało moje miejsce w globalnej wiosce. Nie był to raczej szczególnie wysublimowany początek przygody z blogowaniem, nie stała też za moją decyzją żadna ideologia - po prostu sprawiało mi to przyjemność. I nadal sprawia.
Pisanie na blogu zaczęłam traktować serio w 2011 roku -  zaczęło się tu pojawiać się coś więcej niż jedno zdanie pod zdjęciem : "Mam na sobie...". Potrzebowałam dwóch lat, żeby na mojej stronie poczuć się bezpiecznie i dojść do niesamowitego i zaskakującego (sic!) wniosku, że to w końcu moje miejsc, gdzie mogę tworzyć, cokolwiek tylko zechcę. Tekst pisany wytwarza inny typ zażyłości z czytelnikami - silniejszy, bardziej uczuciowy i osobisty. Nie da się ukryć złego humoru, problemów czy czasami głupich powodów do radości - pisanie demaskuje człowieka, ale przez to zbliża go do odbiorcy.
Mówię o rzeczach prostych - zawsze miałam nadzieję, że blog będzie miejscem, gdzie można i coś poczytać, i się pośmiać, i się zrelaksować. Nie tworzę więc sztucznego dystansu z moimi czytelnikami, ale "rozmawiam" z nimi jak z najlepszymi przyjaciółmi, bo od zawsze doceniałam ich wsparcie i serdeczność, którą mnie obdarzają.

Kiedy ktoś mnie pyta o moje inspiracje, zawsze załamuję ręce, bo trudno wymienić ich jedno konkretne "źródło". One są wszędzie, wystarczy mieć oczy i uszy otwarte. Kto wie, może któraś z kolei  jazda do domu tramwajem dostarczy niesamowitych pomysłów? :)
Częściej inspiruje mnie słowo pisane niż obrazy. Byłabym jednak małą hipokrytką, gdybym z radością stwierdziła, że nic mnie one nie obchodzą  - w końcu cały mój pokój jest obklejony wycinkami i zdjęciami, niczym jeden wielki moodboard. Słowa mają jednak pewną moc - jedno zdanie, a nawet wyraz potrafi stworzyć w umyśle całą wizję - nie tylko pojawia się obraz, ale też zapach, a nawet muzyka czy nastrój. To trochę jak poranna gimnastyka dla mózgu :)
Jestem absolutnie zakochana we wszystkim (prawie!) związanym z latami 50. - estetyce, modzie, filmach, muzyce. Czasami wydaje mi się, że przyszło mi się urodzić nie w tej dekadzie, co trzeba. Moje serce zdecydowanie należy do rzeczywistości Williama Wylera.

68 comments:

 1. you´ve created a fantastic blog. Beautiful pics with a creative writting. Congratulations.
  ....and if your dream is to go to New York and work there I´m sure that one day you´d do that.
  kissess from Spain.

  ReplyDelete
 2. Your blog is absolutly amazing!
  I love all of your looks.
  You look also beautiful, too.

  ReplyDelete
 3. Masz świetnego bloga, genialne zdjęcia i bardzo dobry styl. Zawsze z niecierpliwością czekam na nowe posty, które zawsze mnie zaskakują. Podoba mi się to, że nie piszesz (tak jak wspomniałaś) jedynie suchych zdań typu: "mam dzisiaj na sobie...". To wyróżnia Cię spośród innych blogerek (na plus oczywiście!).
  Dzięki za wiele inspiracji, które tutaj odnalazłam.

  ReplyDelete
 4. May I please know what camera it is you use, please? Your pictures truly breathtakingly pretty!

  ReplyDelete
 5. What camera do you useeeeeeeeeeeeee???????

  ReplyDelete
 6. I am SO jealous of you! I keep clicking on 'Older posts' and saying to myself, 'I want this. I want that. I want the other.' You seem to have some magical ability that allows you to buy the perfect things + match them together, perfectly.

  ReplyDelete
 7. Thank you guys so much!!!! I use Canon d350 with lens 50 mm f 1.8/II

  ReplyDelete
 8. Weszłam na Twoją stronę, bo napisano o Tobie na www.wp.pl i o wybraniu Cię przez "Elle". Gratuluję. Fajny blog i fajna prowadząca. Tak trzymać! Pozdrawiam z Gdańska. :-)

  ReplyDelete
 9. Świetna robota .Tak trzymać Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 10. Witam. Oprócz tego ,że jesteś piękna masz bardzo dobry gust, a do tego potrzebna jest także wyobraźnia czego brakuje niestety wielu młodym kobietom. Ja całe życie kupowałam przerabiałam aby uzyskać "swój" efekt.Twoje zdjęcia poruszają wyobraźnię i motywują do szukania ciekawych rzeczy. Pozdrawiam. Pozytywna.

  ReplyDelete
 11. Dzisiaj rano dowiedziałam się o Twoim z "Dzień dobry tvn". Oglądając zdjęcia myślałam, byłam pewna ze to jakaś młoda, fajna angielka. A tu niespodzianka krakowaianka;))) To świetnie, że wśród blogerek można spotkac nie tylko ładne dziewczyny, ale i takie które mają DUŻO do powiedzenia;) Świetnie czyta się Twoje posty. I gratuluję występu w telewizji;) pozdrawiam goraco

  ReplyDelete
 12. Świetne wyczucie stylu i smaku. Tak trzymać a sen się spełni...

  ReplyDelete
 13. Czytając twoje posty mam wrażenie że mogłybyśmy być przyjaciółkami, bo tak jak ty lubie Audrey Hepburn i klasykę .

  ReplyDelete
 14. I've just discovered your blog and I have to say: I instantly fell in love with it! It's so much fun to read and your pictures are just adorable!
  Best wishes for your future and may your dreams come true (I share the same one with New York)!

  ReplyDelete
 15. Nie znam Cie osobiście, ale poprzez to, co piszesz i publikujesz, wnioskuję, że jesteś naprawdę wspaniałą osobą:)

  ReplyDelete
 16. I love love love your blog!
  I can't believe that you're the same age as me and already have a blogging style figured out. Again, I love you're blog and unlike other bloggers I can totally relate with you. Keep up the great work dear.

  http://girlintheheadlights.blogspot.com/

  ReplyDelete
 17. Your a the best polish blog I know! Because of you I started talking Polish to my mum again so that I improve my language skills to understand the text in Polish :) Thnak you for that <33

  ReplyDelete
 18. Zaczęłam czytać twój blog jakiś miesiąc temu i muszę powiedzieć, że stał się jednym z moich ulubionych. Gratuluje odwagi i głowy pełnej inspiracji.
  Pozdrawaiam :)

  ReplyDelete
 19. wole twoj blog niz ten przereklamowany Kasi Tusk...zdecydowanie! czasami to mam wrazenie ze ona sie inspiruje Toba lol

  ReplyDelete
 20. Chyba jestem jedynym chłopakiem przeglądającym dość często twojego bloga. :) Masz bardzo ciekawe opisy, które to zachęcają od pierwszych liter do głębszego ich poznania. Poruszasz, myślę, że dla kobiet bardzo ciekawe wątki i nie dziwie się, iż blog króluje w tej tematyce. Treść zdjęć jest także ważna, a oglądając tak uroczą i piękna twarzyczkę, blog nabiera wspaniałych kolorów, niczym moja twarz uśmiechu. :) Bardzo Ładnie, WeroniKO :)

  ReplyDelete
 21. I loved reading this! I like the vision you have for your blog. I've just discovered it and I think it's going to be one of my favorite blogs! you have great style and you seem like a really thoughtful person too

  -Sarah
  www.chicbanner.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. Jako chłopak powiem, że jestem Tobą absolutnie oczarowany ! :) Jak mogło mnie wcześniej tu nie być ? :P

  ReplyDelete
 23. Super blog, genialne zdjęcia. Podziwiam twoją pasję i zamiłowanie do mody. Naprawdę... Heh... Ja też mieszkam w Krakowie :) Naprawdę genialnie piszesz ;)

  ReplyDelete
 24. Hi Weronika! i've read your blog since 2010. i discovered your blog from lookbook and i'm really happy to find your blog because all your photos and outfits are real. i mean other fashion bloggers wear chanel bags etc. but i don't want to see how they spend their money to expensive things! because everybody can do it. your blog are different. sometimes i see myself in your photos and you really inspire me! we are at the same age and i hope you reach your dreams!
  P.S. sorry for my english mistakes :)
  Kisses from Istanbul/Turkey!

  ReplyDelete
 25. Przeczytałam twoją pierwszą notatkę i bardzo mi się spodobał twój styl prowadzenia bloga! Ta prostota, biel i czerń :)
  Mam pytanie, które OKROPNIE mnie nurtuje:
  Jakiego aparatu używasz do zdjęć i czy masz kamerę oddzielnie do aparatu, czy masz w niego wbudowany tryb nagrywania? Dzięki z góry! :)

  ReplyDelete
 26. Weroniko, czy chodzisz może do V lo w Krakowie ?

  ReplyDelete
 27. Kurde Krakowie są najlepsze dziewczyny. . .

  ReplyDelete
 28. Od dwóch lat odwiedzam twojego bloga i nie wiesz jak bardzo czekam zawsze na nowego posta! Uwielbiam Cię :)

  ReplyDelete
 29. My sister showed me your blog and I have to say it's awesome, I mean, you look incredible in those photos and your looks are amazing! congrats

  ReplyDelete
 30. Cześć! Jakiś czas temu przeglądając internet wpadłam na twojego bloga, dodałam do zakładek bo coś mam z bloggerem i nie zawsze mogę obserwować blogi (bardzo pomocne byłoby dodanie przez ciebie na panelu bocznym aplikacji google 'obserwatorzy', chyba że gdzieś ją masz a ja nie mogę znaleźć). Ale gdy miałam formatowany system zaginął mi link ;( W smutku przeszukiwałam blogi żeby znowu tu trafić, a dziś robiąc porządek na dysku znalazłam zapisane przeze mnie twoje zdjęcie(nazwę wkleiłam do googli i po zdjęciu znalazłam bloga)! Jestem przepełniona szczęściem, że znowu tu trafiłam! Może i nie jestem jeszcze bardzo zakorzeniona tu ale pokochałam twojego bloga od pierwszego wejrzenia! Jesteś śliczną dziewczyną i odwalasz kawał dobrej roboty, bardzo mnie inspirujesz, będę cię często odwiedzać :) bymadziuella.blogspot.com

  ReplyDelete
 31. Ja mam tylko 1 pytanie, ile ty masz wzrostu ? ;)

  ReplyDelete
 32. Uwielbiam Twój styl pisania, Twoje poczucie humoru, relacje i otwarcie na czytelnikow! ;)

  Zapraszam do mnie: http://bauerkowa.blogspot.com/

  :D

  ReplyDelete
 33. Cześć! Natknęłam się na twojego bloga przypadkowo. Nawet nie pamiętam jak, gdzie i kiedy (czytam Cię już rok)... Ale od razu się w Tobie zakochałam! :D Twój blog tak bardzo się różni od innych. Jest taki urokliwy, ma w sobie to "coś", dlatego odwiedzam Cię prawie codziennie, bo z niecierpliwością czekam na nowy post. Masz lekkość pisania, poczucie humoru (do siebie i otaczającego świata), można by tak wymieniać w nieskończoność, ponieważ według mnie i pewnie reszty Twoich czytelników masz same zalety. :) Życzę Ci spełnienia marzeń! Świat na Ciebie czeka! Do zobaczenia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No właśnie MY i cały świat na Ciebie czeka! Weroniko, podążaj za marzeniami! Szczęścia! :***

   Delete
 34. I LOOOOVE the way you dress! And you are so young!!!! Gongats!

  ReplyDelete
 35. Hey Weronika!
  I just wanted to say that your blog is absolutely amazing!! On one hand, you and your outfits are truly beautiful and it is great to find a blog where the writer doesn't pose in only designer clothes.. It seems like you have a talent to put together neat and at the same time fashionable outfits, and it's very exciting to see on your blog!
  On the other hand, I love all of your texts so much! You are a funny, down-to-earth girl, who is not afraid to dream, and it is such a revelation to read your posts! I think you should consider writing a book in the future, I am sure it would be a great success!
  I just wanted to express my love for your blog and wish you the greatest luck in the future!! xoxo

  ReplyDelete
 36. what is your camera ?

  ReplyDelete
 37. Hej.
  Jestem Magda i kilka dni temu odkryłam twój blog i jestem zachwycona! Naprawdę!
  Tworzysz świetne stylizacje, bardzo ciekawie piszesz i masz cudowne zdjęcia ( i fotografa ). Inspirują Cię lata 50? Piąteczka, mnie również. Na odstresowanie polecam to http://www.ubieranki.jeja.pl/9820,lata-50-te.html tak, wiem takie gry są dla dzieci, ale to świetna zabawa ! :)
  Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne posty !

  ReplyDelete
 38. You are so nice! Love your blog's design. And you so brave and amazing to start blog in your 13. Wish you best of luck!

  ReplyDelete
 39. This is SWEET! I love your blog and style, can't wait to see more from you [:
  Please keep it up!!

  Xxx thedancingpencilonpaper.blogspot.com

  ReplyDelete
 40. Just discovered your blog and I love it ! you have a really nice theme and you're really authentic ! Love that about this blog !

  I'd love to hear your opinion on my blog, or maybe I oculd even do a guest writing for your blog ? Let me know, my email is extrasmall@t-online.de

  Blog: extrasmallxs.blogspot.de

  ReplyDelete
 41. Witam, świetne zdjęcia i stylizacje. Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 42. You have the best blog on earth! You write incredibly good and it is just so fun to read your posts, your pictures are utterly amazing and have that dreamy look!
  We have such similar personalities, I wish I could meet you someday!
  here's my blog if you could check it out! x
  http://fashionenvious.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 43. Thank you very much,you inspire me to start blogging:)
  You are clever girl,it's unusual in our days:)
  Keep you as fab as now:)

  ReplyDelete
 44. Wronika dopiero co tu wyladowalam i wcale nie chce mi sie wychodzic masz niezmiernie wielki talent i dar do tego co robisz oby kariera się rozwijała mam nadzieję ze niedługo usłyszyymy o tb w telewizji a nie tylko w DDTVN pozdrawiam serdecznie i dziękuję za tp co robisz poprawiaaz mi humor dziękuję jesteś kochana nie poddawaj się

  ReplyDelete
 45. Od niedawna zaczęłam czytać twojego bloga i muszę ci powiedzieć, że jest świetny!! :) Masz genialny styl, a twoje posty bardzo przyjemnie się czyta ;) mam tylko jedno pytanie-na zdj widać, że jesteś bardzo drobno i chciałam sie zapytać ile ważysz i ile masz wzrostu ?

  ReplyDelete
 46. Świetny blog !! :) Masz genialny styl, a twoje posty przyjemnie się czyta ;) mam tylko jedno pytanie-na zdj widać, że jesteś bardzo drobna i chciałam wiedzieć ile ważysz i ile masz wzrostu ? :>

  ReplyDelete
 47. Weszłam przez przypadek i jest to jedyny blog,który zaciekawił mnie i ma coś do przekazania. :) Rób to dalej .

  ReplyDelete
 48. Bardzo Cię podziwiam :)
  Mam pare pytań , sama zadbałaś o wygląd bloga czy masz kogoś do polecenia
  z jakich programów korzystasz?
  Skąd tyle wiesz o modzie?
  Jak rozpowszechniłaś bloga na tak wielką sklę ?
  Kto robi ci zdjęcia , ?

  ReplyDelete
 49. Twój blog jest cudowny! Jesteśmy w takim samym wieku, jednak patrząc na Ciebie i czytając Twoje wpisy mogę więcej się uczyć i czerpać dobry przykład niż od niektórych dorosłych w dzisiejszych czasach :-) Super :*

  ReplyDelete
 50. Twój blog jest niesamowity! Uwielbiam go ;)
  Kiedy pierwszy raz go zobaczyłam od razu mi się spodobał♥

  ReplyDelete
 51. Wspaniały blog! Duża dawka pozytywnej energii.

  ReplyDelete
 52. Where do you made u blog what the name? :) luv u blog I have a blog too:) ♥

  ReplyDelete
 53. I luv you blog :) I have a blog too :) ♥

  ReplyDelete
 54. Hej Jestem Dominika ! Uwielbiam czytać twój blog czy oglądać filmy na youtube.Mam 13 również interesuje się modą a dzięki tobie coraz bardziej zagłębiam się w ten temat. Chciałabym tak jak ty założyć bloga lub wstawiać filmy na youtube jednak nie wiem czy to wyjdzie. Chciałabym być taka jak ty.Jesteś Super !!! Jesteś moim autorytetem tak jak dla ciebie jest Babcia Dla niej Pozdrowienia zapewne to Super Babcia też bym chciała mieć babcię taką jak twoja która uszyje tobie ubranie. Pozdrawiam !!! :-* Śledze każdy twój wpis i filmik :-* Kocham cię <3 <3 :-)

  ReplyDelete
 55. Wonderful post, so honest!
  I just discovered your blog via Instagram, I love it!

  www.violetdaffodils.blogspot.co.uk
  xx

  ReplyDelete
 56. Hej kochana :) Twój blog jest super, uwielbiam czytać twoje posty!:* A tak propo jakich wykonawców słuchasz?:D

  ReplyDelete
 57. Saw your photo posted by Lookbook on Tumblr. I think I've just gotten a crush on you, you're gorgeous! x] Love your outfits and style. They're cute, just like you! :)

  ReplyDelete
 58. To najlepszy blog na jaki do tej pory trafiłam. Sposób w jaki piszesz jest obłędny! Oczywiście nie miałam jeszcze czasu przejrzeć wszystkiego, ale to co zobaczyłam zauroczyło mnie. Do tego wszystkiego jesteś śliczna i masz niesamowite wyczucie smaku.Z ogromną chęcią będę tu wracała :)

  ReplyDelete
 59. You should make youtube videos.

  Greetings from Latvia. :)

  ReplyDelete
 60. Oh wow I've just found you yay..!! I don't understand a WORD you say in your videos but I subscribed anyway =D cuz your style is awesome and so is your personality ^^ regards from Venezuela

  ReplyDelete
 61. Hey I've just found you..!! I can't understand a WORD you say in your youtube channel but I subscribed anyway YAY..!! xD Cuz your style is awesome and you seem like a nice person ^^ Regards from Venezuela

  ReplyDelete
 62. :) Heh mam nadzieję , że mój blog też się sprawdzi dopiero zaczynam i dlatego jak masz czas to wpadnij http://pinkimika.blogspot.com/

  ReplyDelete
 63. Znalazłam Twoje filmiki przez przypadek na youtube i oglądałam je z 10 razy :D Weszłam potem na twój blog iiii... podziwiam cie za to że nie potrafisz tak otwarcie pisać publicznie. Twój styl zmotywował mnie do dbania o siebie!! Dzięki ;)

  ReplyDelete
 64. Potwierdza się stara zasada. Ładnym ładnie we wszystkim co na siebie włożą. Zazdroszczę.

  ReplyDelete
 65. Weroniko! Jesteś świetna! Nigdy się nie zmieniaj. Kiedy czytam Twoje "wypociny" to mój humor od razu się poprawia :) Masz niezwykłą lekkość pisania. Jesteś chyba jedyną osobą "z internetu", której szczerze kibicuję. Pozdrawiam, trzymam kciuki i życzę powodzenia :)

  ReplyDelete

If you can't see your comment or my answers click 'Load more' :) / Jeśli nie widzicie wszystkich komentarzy albo moich odpowiedzi, kliknijcie w 'Load more' :)