3/28/12

brights

(ph. Paula Pietruszka/ wearing second-hand tshirt, Romwe jacket, second-hand trousers, Street shoes)

I don't know who or what I should call responsible for this, but hey! I'm wearing a bright colour. That's just frenzy, I know. Maybe it's the warmer weather that brings out this hidden, super-crazy and bold myself. Or maybe it's just the fact I have absolutely nothing to wear anymore (I'm serious this time, those wardrobe doors that are not willing to close don't mean anything). Anyways, the change is crystal clear (I've been observing myself as becoming so wild nowadays, first short hair, now orange trousers? Hello world, I'm your wild girl!!!)

Nie mam pojęcia, co uznać odpowiedzialne za to, że (uwaga!) mam na sobie "kolorowy" kolor. Wiem, to czyste szaleństwo. Być może to ta wysoka temperatura tak na mnie wpływa i wydobywa gdzieś z czeluści szaloną, niesamowicie odważną Weronikę. Ale może też za tym stać fakt, że po prostu nie mam już co włożyć (teraz mówię całkowicie serio, niedomykające się drzwi szafy nie mają w tym wypadku żadnego znaczenia). W każdym razie zmiana jest (obserwuję w ostatnim czasie podnoszący się we mnie poziom szaleństwa: najpierw ścięcie włosów, teraz ostry pomarańcz, słowem - rozhulałam się coś tutaj!).


When it came to sheer clothes (remember, we were discussing this a few posts ago) I could easily say about a love/hate relationship between us. With bright colour the story has gone a little bit differently, repleted with heartbreakes, silent days and tears. Why can't our relationship be right? In other words:
Kiedy chodziło o pół-transperentne ubrania (jeśli pamiętacie, rozwodziłam się nad nimi dwa posty temu), mogłam śmiało stwierdzić, że jest to relacja typu 'miłość pomieszana z nienawiścią'. Co do kolorowych ubrań, tak już wesoło nie jest, bo nasz związek prezentuje się nieco kiepsko, pełen rozstań, płaczu i bólu serca. Dlaczego nasz związek nie przedstawia się tak, jak powinien?

3 Sins of Brights / 3 Grzechy Główne:

1. They're just so terribly eye-catching! /Zwracają sobą uwagę w najmniej pożądanych momentach./

The look people give just paralyse me, especially when I'm in high heels. What I find interesting is that at home I always walk in them with such grace, you know, straight body, elegance, always in one line, I could probably walk a runway, come on! A strange thing happens when I leave my house, those magical skills dissapear (I have no clue how) and I'm left with a harrowing feel of instability and a drilling voice in my head: "You're going to land on this pavement right this second". (oh, and I'm not talking about 12 cm heels, I fall in them already at home). So with every glance more, I'm becoming more and more eager to run away and hide (but unfortunetely heels don't allow me to do that, uh). Bright colours don't seem to make this scene better...

  Wzrok innych ludzi mnie paraliżuje, szczególnie kiedy jestem na obcasach lub koturnach. Co ciekawe, w domu zawsze chodzę idealnie, prosto, z gracją, nogi idą w jednej linii, ba! na wybieg z takim chodem! Na ulicy natomiast - nie mam pojęcia jak to się dzieje - moje magiczne zdolności znikają i zostaje tylko poczucie beznadziejnej niestabilności i świdrująca myśl w głowie "Zaraz wyląduję na chodniku" (a! i nie mówię tu o 12-centymetrowych obcasach - w takich to nawet w domu się przewracam). Kiedy więc ktoś na ulicy zdaje się obserwować moje poczynania, mam ochotę uciec na jej drugi koniec, a nawet dalej (ale niestety instytucja obcasów mi na to nie pozwala). Rzucające się w oczy kolory wydają się sprawy nie ułatwiać.


2. They allow me to became next Pippi / Umożliwiają mi zostanie następną Pippi-Pończoszańką. / 

  (I have no idea why I chose Pippi as an example, let's just say I was using a method of associations). In short : while mixing bright colours, what is the the limit of used hues so as not to end up looking like a protagonista that I mentioned earlier? Which ones with which ones? There's far too much work about this and I just surrender.

(Nie wiem dlaczego akurat Pippi tutaj wystąpiła, chyba polegałam na metodzie luźnych skojarzeń...). Krótko i zwięźle -  ile kolorów można ze sobą swobodnie łączyć, żeby nie skończyć jak bohaterka wymieniona powyżej? Które z jakimi? Za dużo z tym roboty, ot co.


3. ?????
I'm sure there are plenty of another arguments....my not so optimistic attitude towards bright colours can't be taken, you know..out of blue. I have to admit that I find it a little bit weird, because last night I started writing this post and I got stucked right here. I just couldn't make up any other argument against them. Does it mean I'm convinced? I can't bet...OK, since this part of my text is not looking good (or even satisfactory), maybe it's space for you? Bright colours - yes or big no?

Jestem pewna, że coś by się znalazło. Moje niezbyt optymistyczne podejście do jasnych kolorów nie może być przecież nieuzasadnione... Dziwne to jednak, bo kiedy zaczęłam pisać tę notkę wczoraj wieczorem, utknęłam właśnie w tym punkcie. I za nic nie mogłam wymyślić kolejnych oskarżeń upokarzających neony. Minął cały dzień i nadal NIC. Czyżbym się do nich przekonała? Nie dam za to głowy. Ale skoro już ten punkt tak kiepsko mi wyszedł, być może zostawię to miejsce dla Was. Kolory - za lub przeciw?

179 comments:

  1. kolor spodni i klasyczna skora! swieeetne polaczenie! lubie tu zagladac;)

    http://pinch-of-imagination.blogspot.com/

    ReplyDelete
    Replies
    1. pojawiły się modne spodnie o długości 7/8, dla mnie ten trend (niestety) nie jest zbyt użyteczny, przykrótkie nogawki skracają optycznie nogi, a ja nie należę do najwyższych.

      ----------
      Pozdrawiam i zapraszam na porady: modowe wyznaczniki na sezon wiosna 2012 i wiele innych rad by czuć się lepiej w swoim ciele :)

      http://makefeelbetter.blogspot.com/


      K L I K

      Delete
  2. piękna stylizacja!
    a co do posta, to świetnie się czyta! i bardzo do twarzy Ci w takich włosach jak i kolorach. no i jeśli chodzi o poruszanie się w wysokich butach, to też nie lubię tego robić 'kiedy inni patrzą' :D
    pozdrawiam!

    ReplyDelete
  3. Skąd ta kurtka? Ślicznaaa jak już na facebooku pisałam. Od miesiąca spędzam kilka godzin dziennie na eBayu, chodzę po sklepach i nic nie mogę znaleźć, a wszyscy wokół mnie noszą dokładnie to, czego szukam. fuweiufhwiureghirue

    http://themintmind.blogspot.com

    ReplyDelete
  4. Cóż mogę powiedzieć, kocham Cię taką! Więcej koloru :)
    XXX

    ReplyDelete
  5. Ze tak powiem lubię Cię w kolorze :)

    ReplyDelete
  6. Przepiękny zestaw, BRAWO !! ;-))

    ReplyDelete
  7. ZA! ZA! I jeszcze raz ZA! A niech się ludzie patrzą, wolę wyglądać jak wyrwany z hibernacji hippis niż pogrążona w odwiecznej żałobie zakonnica ;D
    A spodnie, Weroniko, masz boskie!

    ReplyDelete
  8. Świetny felieton,
    mam pytanie czy nadal używasz tego BB z Garniera i jakie masz odczucie po jego stosowaniu?
    Bo dla mnie za słabo koloryzuje

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dla mnie koloryzacja OK, ale jest okropnie tłusty, więc przestałam go używać. Dla mnie niewypał :(

      Delete
  9. cudownie! z kolorowymi kolorami Ci do twarzy, lub w tym przypadku do nogi :D

    ReplyDelete
  10. Kolory!ozywiają i nadaja człowiekowi usmiechu ;D

    a teraz beszczelne pytanie, które chce zadac juz od jakiegos czasu... Nie zgodziłabys sie kiedys na zrobienie Ci jakis zdjec...?

    ReplyDelete
    Replies
    1. bardzo dziękuję za propozycję, ale na razie mam sesje zaplanowane na 12908372387478 lat świetlnych ;)))

      Delete
  11. Kolory - zdecydowanie ZA! A Ty prezentujesz się tu świetnie :)

    ReplyDelete
  12. "kolorowy" kolor sprawdza się idealnie!

    ReplyDelete
  13. I bardzo fajnie, że tak się rozhulałaś, zarówno ścięcie, jak i te spodnie wyglądają rewelacyjnie :)

    ReplyDelete
  14. za! spodnie są prześliczne!

    ReplyDelete
  15. jak dla mnie połączenie idealne ;)więcej takiech outfitów
    a na chodnikach to chyba każda dziewczyna ma podobne uczucie xD

    ReplyDelete
  16. Kurtka. Kurtka. KURTKA. Absolutnie idealna. Gdzie taką znalazłaś?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Przecież napisała pod spodem. Radzę też trochę czytać, nie tylko oglądać ;)

      Delete
  17. Podziwiam Cię i zazdorszę,że możesz w sh znaleźć spodnie na swoje ciałko bo ja mam z tym straszny problem i mi się jeszcze to nie udało! A chętnię zaopatrzyła bym się w takie ładne kolorowe spodnie na wiosne:)

    ReplyDelete
  18. pięknie!! czy mogłabyś napisać skąd jest kurtka?

    ReplyDelete
  19. You look extremely gorgeous...I really love the colour of your trousers!
    xoxo

    http://sparklyfashion.blogspot.it/

    ReplyDelete
  20. wyglądasz PRZEPIĘKNIE kiedy się uśmiechasz. kiedy się nie uśmiechasz oczywiście również. i jeszcze masz genialne spodnie!

    ReplyDelete
  21. słodki jezu, jaka wspaniała kurtka!

    ReplyDelete
  22. casual but absolutely gorgeous look :) awww and I miss krakow so so much :(

    ReplyDelete
  23. booooska ramoneska !!!

    ReplyDelete
  24. z umiarem ;) Twój umiar jest w sam raz

    ReplyDelete
  25. great outfit. a great mix, the gaudy color and the poor basics are wonderful.

    compliment

    ReplyDelete
  26. w jakich to sh w Krakowie można dostać takie cuda jak te spodnie? :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. w moim magicznym, osiedlowym. Polecam patrzeć na dział dziecięcy w ciucholandach. Ja właśnie tam te znalazłam!

      Delete
  27. Ha ha ha, your commentary is hilarious, by the way. Love this look! The edgy leather jacket with the more subdued, classic Parisian top and killer orange trousers? Perfection! Love your style <3

    ReplyDelete
  28. Jak najbardziej TAK :) Ale zazwyczaj czuję się podobnie jak Ty: w kwestii przezroczystych ubrań, (dekoltów), obcasów kolorów. U innych uwielbiam kolory, może ich być nawet 20; a ja sama mam problem jak mam na sobie 4 kolory z czego jeden jest totalnie odjechany, ale w 100% pasuje...

    ReplyDelete
  29. kolory - tak, w odpowiednich proporcjach i zestawieniach
    doceniam lokalizację, też jestem myślami w moim ulubionym kinie!

    ReplyDelete
  30. Zdecydowanie ZA :)) wiosna, ot co :)

    ReplyDelete
  31. Prosto, uniwersalnie, bardzo udane połączenie!

    ReplyDelete
  32. O matko bosko, myślałam, że tylko ja tak mam z tymi obcasami! Ulżyło mi, że nie jestem jedyną, która idzie chodnikiem i nagle uświadamia sobie, że chyba właśnie zapomniała jak się chodzi. Pokraka, ot co.

    ReplyDelete
  33. uwielbiam tą ramoneskę, dodatkowo : ładnie Ci w takich jasnych kolorach! :)

    ReplyDelete
  34. Za! Za! I jeszcze raz: ZA! Czerwone, fioletowe, granatowe spodnie + glany ! Spróbuj tego, nie stracisz równowagi, bo owe obcasów nie mają ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. mam moje nieśmiertelne fioletowe spodnie od 6 klasy (jestem w 2 gim) i nadal świetnie na mnie leżą. Tak się składa, że w zeszłym roku nabyłam również glany, więc jak najbardziej polecam takie połączenie. Chociaż uważam, że po glanach można poznać, czego słuchasz (chodzi mi tu przede wszystkim o rocka, metal i ewentualnie punk). A z tego, co wiem, to Weronika gustuje w smooth jazzie :) pozdrawiam

      Delete
    2. This comment has been removed by a blog administrator.

      Delete
    3. Hmm, to prawda :) ale nie zapominajmy, że glany o też część garderoby-obuwie :) są megawygodne, świetnie wyglądają i są rewelacyjne w połączeniu w kolorowymi rurkami :) i, tak nawiasem mówiąc, też chodzę w glanach :D (ale to się chyba szło domyślić ;))

      Delete
  35. these pants are looking fab

    http://www.vasilievablog.com/
    x

    ReplyDelete
  36. W tym sezonie jestem przeciw pomarańczowi.

    ReplyDelete
  37. po 1. stoisz przy moim miejscu pracy;)
    po 2. nie zazdroszczę, ja osobiście jestem wielką fanką kolorów i nie wyobrażam sobie nie korzystać z całej palety barw. za to nie mogę zrozumieć miłości do koloru czarnego;) pewnie dlatego, że mam białego psa...
    po 3. fantastycznie piszesz!

    ReplyDelete
  38. Wiesz co Weroniko... mam mieszane uczucia. Ciągle słyszę i czytam te narzekania "A bo Polacy to szaro-buro nudą wieje a w Londynie to..." plepleple. Osobiście kocham mięte(nie przez nowy trend, tylko tak zawsze ;), niebieski, szary, biały i czarny. No może granatowy ale to bym podciągnęła do niebieskich. Czuje się w tych kolorach świetnie, ba! czasem fajnie i swobodnie. Kolory "u góry" nie pasują do mojej tragicznej i ciężko współpracującej urody a "dół" zbytnio zwraca uwagę. Założenie kolorowych rajstop bądź spodni zawsze kończyło się nerwowym odwracaniem czy ktoś z tramwaju nie idzie za mną by mi "Przylać w mordę" :|. Jednakże gdyby pozbyć się tej dziwnej nerwicy może bym... nie, nie założyłabym. Po prostu od środka źle czuję się w kolorach. Czy to będzie domowe zacisze, szkoła czy impreza- nie, dziękuje. Dajcie mi moje czarne bluzki a la A. Wang.

    Świetna ramoneska. Odnoszę wrażenie, że nawet gdybyś zaczęła nosić nagle worek jutowy to i tak wyglądałabyś olśniewająco.

    Skoro już jestem: jesteś moją ulubioną bloggerką w Polsce. Inne sławy zazwyczaj są fajne dopóki nie zaczną pisać notek. Wtedy wychodzi ich cała płytkość i głupota. Po prostu nic prócz zdolności stylizacyjnych i samouwielbienia nie reprezentują. A ty... ciekawie piszesz, widać od razu, że inteligencje masz niezłą no i się nie nadymasz ;). Dobrze traktujesz ludzi (wow jak to brzmi) i nie zadzierasz nosa chociaż niewątpliwie jesteś sławna! Jesteś dla mnie jak świeży powiew w tej śmietance bloggerek właśnie z tak prozaicznego powodu jak skromność, uprzejmość i gust. Bo co mi po tym, że buty w szpic są w modzie kiedy każdy chłopak obejrzy się za tak klasycznie ubraną laską jak ty? Mieć styl taki jak twój- to osiągnięcie!

    Puf jak długo napisałam. i dobrze. Życzę Ci zatem dalszych sukcesów i pozostania sobą piękna dziewczyno o jakże klasycznym imieniu C:

    ReplyDelete
    Replies
    1. Serdecznie Ci dziękuję za takie miłe słowa, to chyba najlepszy akcent na koniec dnia ! :))))

      Delete
  39. U Ciebie w tym Krakowie, to jest w ogóle jakaś szansa przejścia w szpilkach dystansu dłuższego niż 200 m?
    ; )

    ReplyDelete
    Replies
    1. Jest dość ciężko, ale wyćwiczę się już w trudnych warunkach ;D

      Delete
  40. Zdecydowanie za! Wyglądasz świetnie! :)

    Pozdrawiam,
    Justyna

    ReplyDelete
  41. Jak najbardziej za! a co do obcasów, to nie od dziś wiadomo, że trening czyni mistrza, także trenuj dalej a na pewno już niedługo krakowskie chodniki też będą dla Ciebie wybiegiem!

    ReplyDelete
  42. Zdecydowanie za! Wyglądasz świetnie!

    ReplyDelete
  43. Neony nie za bardzo mi podchodzą, ale cała reszta - jak najbardziej! :) Takie jest moje stanowisko, o!
    Proszę, pokaż buty bliżej, albo wskaż w którym były poście (przeglądałam całe archiwum z milion razy i nigdy chyba nie robiłaś na nie zbliżenia), jestem bardzo ciekawa czy są na słupku, czy tak mi się tylko wydaje. :)
    Jestem przekonana w 100% co do tej fryzury!

    ReplyDelete
  44. You look stunning :) I love the trouser on you!

    xxx Magdalena

    ReplyDelete
  45. nawet w takim "kolorowym" wydaniu prezentujesz się świetnie :>

    www.ohwowlovelyxx.blogspot.com

    ReplyDelete
  46. no proszę, coś nowego. dobrze wyglądasz, co nie zmienia faktu, że uwielbiam Cię także w niekolorowych zestawach, które idealnie mi do Ciebie pasują i z Twoją osobą się kojarzą. a choć kolory niewyraziste, znakomicie je ze sobą dobierasz, co jest zarazem inspirujące i dobre dla oka! oj, bez sensu już gadam, no więc podsumowując, uwielbiam Cię w każdym wydaniu, choć wolę jednak ten minimalizm z niedużą ilością kolorów, który bardzo mi do Ciebie pasuje, charakteryzuje i inspiruje.

    ReplyDelete
  47. wow, rewelacyjnie wyglądasz! ;))

    ReplyDelete
  48. zmiana fryzury wyszła na dobre, choć w tych długich włosach też ślicznie wyglądałaś ! a w spodniach wyglądasz oszałamiająco, jak chyba we wszystkim :)

    ReplyDelete
  49. You look amazing!! And bright colors all the way!

    ReplyDelete
  50. very nice outfit.. and my fave color rojo!

    http://www.lattesandlipstick.com

    ReplyDelete
  51. wow! nice style, this pic inspiring me! You have a interesting blog I follow you, please visit my blog and if you want follow me back :)

    www.urbanikamoda.blogspot.com

    ReplyDelete
  52. Połączenie pomarańczu, skóry i pasków genialne - jak zawsze w Twoim wykonaniu. Ja jestem jak najbardziej na tak i u Ciebie i ogólnie.
    Sama rzadko decyduję się na coś innego niż mocny kolor, bo w innych wyglądam po prostu blado. Takie już są minusy posiadania włosów w kolorze siana...
    Pozdrawiam gorąco licząc na więcej takich szalonych, kolorowych postów ;)

    ReplyDelete
  53. punkt pierwszy grzechów głównych, skąd ja to znam? Nogi mi sztywnieją jak wychodzę z domu w butach na obcasie czy koturnie a w domu niby wszystko było ok. i to nawet na kafelkach w kuchni ;)
    Świetna stylizacja, wyglądasz super

    ReplyDelete
  54. Tak prosto a tak ładnie ;) to chyba nie zasługa ubrań ale tego, że bije od ciebie taki urok

    ReplyDelete
  55. świetne spodnie. Wyglądasz w nich naprawdę dobrze :)


    pozdrawiam
    http://raspberrysummer.blogspot.com/

    ReplyDelete
  56. pierwszy raz spotkałam się z takim ciepłym i ciekawym modowym blogiem, zwykle notki ograniczają się skąd inspiracja i skąd pochodzą ubrania, a u Ciebie jest tak przyjemnie. na dodatek zachwycasz urodą, klasą i wdziękiem, ale już nie słodzę Ci tyle, bo cukrzycy się nabawisz, pozdrawiam. ;))

    ReplyDelete
  57. mimo, że ostatnio uwielbiam beże, to nastawiam się też pozytywnie na kolory, czyli jak najbardziej za ;)
    super wyglądasz :)

    ReplyDelete
  58. Ja kolory ubieram do nastroju- czasem mam ochotę na szarości innym razem na soczyste barwy:) mam tylko jedną zasadę- nigdy nie kupuję ubrań w najmodniejszym kolorze sezonu- mam pewność, że niedługo będą niemodne no i wszyscy takie noszą! :)
    pozdrawiam,
    Aleksandra

    ReplyDelete
  59. Śliczności!

    http://stylowa-moda-moda.blogspot.com/

    ReplyDelete
  60. jak się odzywiasz? jesz tłuste dania? słodycze?

    ReplyDelete
    Replies
    1. różnie to bywa, jeśli biorę śniadanie do szkoły to OK, jeśli zapomnę - to jem jakieś batony czy tego typu świństwa ;p

      Delete
  61. Oglądasz może "Pretty little liars"? :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Seraial jest zawalisty, po tym co ostatnio się dzieje w Gossip Girl, to jest od niego LEPSZY! :)

      Delete
  62. Jeszcze jedno Twoje szaleństwo to OBSZERNE posty i wszystko tłumaczone...Niesamowite,jak dużo pracy w to wkładasz!Gratuluję! A do tego tekst lekko i dobrze się czyta.

    ReplyDelete
    Replies
    1. strasznie się cieszę, że jest to docenianie!! :)))))

      Delete
  63. według mnie te spodnie są świetne! Za!
    Zapraszam.

    ReplyDelete
  64. Bardzo ładnie wyglądasz. Też bardzo często wykorzystuję zestawienie mocnego koloru i spokojnego tła.

    ReplyDelete
  65. Strasznie lubię czytać Twoje posty. Zawsze są świetnie napisane, ciekawe i w pewien sposób zaskakujące. Oh, marzę o takiej skórze,ale do tej pory nie udało mi się z taką spotkać i zachęcić do dalszej współpracy :p Zdecydowanie pastele, kolory jednak do mnie nie przemawiają obecnie,

    ReplyDelete
  66. trochę się skrzywdziłaś obcięciem włosów :(

    ReplyDelete
  67. co myślisz o nowym wiosennym zapachu chloe? planujesz kupić?

    ReplyDelete
    Replies
    1. jeszcze nie wąchałam :) mam połowę Chloe Love, więc na razie nie planuję zakupu żadnego nowego zapachu

      Delete
  68. love the pants!

    thegloriarecord.blogspot.com

    ReplyDelete
  69. Super super! Bardzo mi sie podoba ta stylizacja! pozdrawiam, Patrycja

    ReplyDelete
  70. Replies
    1. nie wierze oglądasz pamiętniki z wakacji ;)
      czy też u was w szkole to "hasełko" rozbrzmiewa na szkolnych korytarzach??
      ;D

      Delete
    2. nawet nie oglądając pamiętników z wakacji nie da się nie usłyszeć tej zachwycającej melodii;p

      Delete
    3. Pewnie obejrzała na YT. :)

      Delete
    4. filmik wysłała mi ciocia, Mięsny Jeż jest boski ;D

      Delete
  71. Super:) Wyglądasz przepięknie:) ii nie słuchaj osób, które twierdzą, że w krótkich Ci nie dobrze:)) Pozdrawiam!!:))

    ReplyDelete
  72. Jesteś niesamowita. Uwielbiam Twoje notki, styl, sposób prowadzenia bloga. Jesteś na liście moich czterech ulubionych bloggerek, których adresy wpisuję zawsze po przyjściu ze szkoły :) Tak trzymaj Weroniko. Po maturze wyjeżdżam do Twojego pięknego miasta na parę dni żeby trochę odsapnąć po tym zamieszaniu i daj Boże żebym w tym pięknym, dużym mieście miała okazję Cię chociaż spotkać :)

    Pozdrawiam!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kraków nie jest taki duży, jak się wydaje, więc kto wie! :)

      Delete
  73. genialnie wyglądasz!
    RAMONESKA PRZEPIĘKNA

    ReplyDelete
  74. Love the combination red and black ;) Well done!

    Evi xoxo

    http://thenotebookofafashionlover.blogspot.com

    ReplyDelete
  75. lovely Jeans und Leatherjacket (:

    ReplyDelete
  76. Weroniko,widziałam Cię na plakacie Manifest your style i...doszłam do wniosku,że Twoja twarz zmieniła się nie do poznania (przez ten przedziałek)i gdyby nie ta torba,nie poznałabym Cię! ;)) A Ty co myślisz o przedziałku na bok? Wolisz na środku?

    ReplyDelete
    Replies
    1. strasznie jestem niezadowolona z tego zdjęcia, mam ochotę uciec ;D Nienawidzę przedziałka na bok ;) wydaje mi się, że OK wyglądam tylko w takim na środku :))

      Delete
  77. Co do kolorów dla mnie są ...przyjaciólłmi.Pastele?No dobra,ale jeśli już to dwa inne,żeby nie było! Neony?Mocne kolory?Świetnie,chociaż z nimi to duuużo roboty bo:
    a)ani do szkoły się nie nadają(szarości,biele,,granaty blablabla)
    b)trudno nie uniknąć w ostateczności efektu Pippi,jak powiedziałaś(chociaż mnie to osobiście nie przeszkadza)a i jeszcze jakiś wzorek(najlepiej kropki i paski w jednym) no i TA-DAM!!!
    Ale jestem pewna,że nie patrzyli się na Twoje poczynania ze szpilkami,tylko na Twoje dłuuugie i świetne nogi no i na urodę! Mi czasem też się zdaję,że ludzie się na mnie no cóż...dziwnie patrzą(chociaż mam ciemne,wpadające w granat spodnie,ale i TAK źle,szczególnie u babć w beretach).Ale warto czasem zaszaleć i założyć coś tak jaskrawego,bo nie da się chyba tylko być na okrągło czarno-białym.:)

    ReplyDelete
  78. Super stylizacja :)
    Od dłuższego czasu śledzę twojego bloga i inne blogi związane z modą i brakuje mi tylko jednego.. jakiejś konkretnej inspiracji na strój nadający się do szkoły ;)
    bo niestety szpilek do szkoły nie mogę nosić :( Mam nadzieję, że jakoś mnie poratujesz :))
    ps. idzie lato, co znaczy jeszcze więcej koloru ! :D

    ReplyDelete
    Replies
    1. w następnym poście będą buty na płaskiej podeszwie :))

      Delete
  79. Napiszę tak: NARESZCIE KOLOR : ). Dziewczyno jesteś świetna i każda wypróbowana przez ciebie kombinacja jest niepowtarzalna, dlatego: głowa do góry; w "kolorze" bardzo ci do twarzy - nie martw się o to, że możesz wyglądać INACZEJ NIŻ ZWYKLE.Świat w końcu nie kończy się na szarościach i brązach. Gratuluję i liczę na więcej kolorów w kolejnych postach. Bóg dał nam taką wspaniałą paletę barw - dlaczego by się z nimi nie zaprzyjaźnić? ; )) ♥

    ReplyDelete
  80. Wow, wow i jeszcze raz wow zgadzam się całkowicie z osobą która napisała że Nawet w jutowym worku wyglądałabyś olśniewająco!
    Za każdym razem kiedy tylko wchodzę na twojego bloga (a robię to baaardzo często;))z ogromnym podekscytowaniem oglądam nowe stylizacje i za każdym razem wgniata mnie w fotel z zachwytu ;)
    Jesteś moją wyrocznią mody i ogromną inspiracją,
    możliwe że dzięki tobie w przyszłości założę bloga (choć grzechem byłoby porównywać się do ciebie)
    Poza tym twoje notki są napisane tak inteligentnym a zarazem zrozumiałym dla każdej z nas językiem, co również jest godne pochwały
    brak mi już słów mogę jedynie dopisać jeszcze że cie UWIELBIAM ;*
    oby tak dalej ;)
    ps. wybieram się do Krakowa i chciałabym wstąpić do sh jednak nie znam żadnego, proszę poleć mi jakiś znajdujący jak najbliżej rynku
    wierna fanka Karolina

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dziękuję Ci bardzo!!! :))) W pobliżu Rynku jest dużo Robanów - przy Bagateli, przy Placu Szczepańskim :)

      Delete
  81. świetny kolor tych marchewkowych spodni. mnie ostatnio też naleciało na oranż i kupiłam sobie taką bluzkę... jedyne co mnie martwi, to to, że gdy ją założę, ludzie się trochę na mnie dziwnie patrzą. :)

    Weroniko mam do Ciebie dwa pytania:
    1) na swoim facebookowym proflu pisałaś ileśtam dni temu, że poszukujesz zamszowych butów.. znalazlaś takowe? pytam, bo sama się za takimi rozglądam, a te co widzę np. w deichmannie czy ccc za bardzo mi nie pasują, bo mają strasznie cienkie spody, które zaraz się zetrą. postawiłam na skórzane a'la jazzówki, są bardzo wygodne, ale mimo wszystko rozglądam się za zamszowymi butami za kostkę w kolorze cappucino. widziałas gdzieś takie? :)

    2)pytanie zupełnie z innej beczki. jakie seriale oglądasz? masz coś godnego polecenia?

    ReplyDelete
    Replies
    1. mnie udało się znaleźć niemalże identyczne zamszowe buty (które szukała Weronika). podszewka jest wysoka i solidna. polecam przeszczekiwać allegro :)

      Delete
    2. niestety jeszcze takich na podwyższeniu nie znalazłam :( Co do seriali, to obecnie nie oglądam żadnego, nawet w Gossip Girl strasznie się opuściłam i nie widziałam chyba ostatnich 6 odcinków!

      Delete
  82. Witaj Weroniko!
    Nadal używasz otrębów do mycia buzi i tej maski z siemienia lnianego i otrębów ?
    Jedziesz na dni młodzieży ? Co wziąć na dwa takie dni? Chodzi mi o ciepłe rzeczy, ale w wersji wiosennej :)
    love ya, xx

    ReplyDelete
    Replies
    1. To nie było do mycia buzi, a jedynie jako maseczka.

      Delete
    2. otrębów używam codziennie do mycia twarzy i jestem OGROMNIE zadowolona :) Siemienia lnianego potrzebowałam do maseczki, ale obecnie nie mam na nią czasu ;) Jeśli chodzi o dni młodzieży, to nie jeżdżę, ale chyba przydadzą się jakieś ciepłe kardigany :)

      Delete
  83. Dodasz może zdjęcia twojej kolekcji bucików? i może do tego jakiś ciekawy felieton o butach :)? Było by super <3 Co ty na to?

    ReplyDelete
    Replies
    1. nie mam zbyt wiele par butów, więc takiej Chiarze z Blonde Salad to nie dorównuję, hahaha :)))))

      Delete
    2. pomimo to liczę na taki post <3 jestem ciekawa twoich rozmyśleń na temat butów. cudnie piszesz. niezaprzeczalnie masz talent <3

      Delete
  84. Neony! Gdy pierwszy raz weszłam do sklepu, w którym znajdowała się kolekcja na wiosnę i lato dostałam oczopląsu. Teraz również co raz częściej się do nich przekonuję. Chyba czas wymienić szarości na rzecz koloru.
    Tobie bardzo ładnie jest w tych spodniach i to z sh:)

    ReplyDelete
  85. Haha, I love your long text posts with that kind of monologue :)
    I wouldn't wear bright colors myself, cause they're really not made for an introvert person like me, but you can definetely wear them. :)

    ReplyDelete
  86. Co sądzisz o "kołnierzykowym" trendzie. Kołnierzyki w przeróżnej postaci: z koralikami cekinami ćwiekami... Podobają ci się ?

    ReplyDelete
  87. Tylko pozazdrościć takich spodni znalezionych w sh :)
    Co do kolorów- też się z nimi próbuję oswoić. W towarzystwie prostej i stonowanej całości, ewentualnie jako jeden mocny akcent- jestem na tak.

    ReplyDelete
  88. Weronika zejdź mi z oczu! Żartuję.
    Jesteś cudowną, naturalną osobą, a zarazem moją ulubioną polską bloggerką. Kocham czytać notki na Twoim blogu, a jeszcze chętniej przeczytałabym Twoją książkę gdybyś takową napisała. Mam nadzieję, że pozostaniesz taka przez cały czas (mam namyśli naturalność i niezwykłą klasę). Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam

    Magda.

    ReplyDelete
    Replies
    1. dziękuję! :D, chociaż napisanie przeze mnie książki wydaje się być niebezpiecznym dla psychiki ludzkiej zajęciem :DDD

      Delete
  89. Zawsze, gdy oglądam Twoje zestawy, widzę w nich ten delikatny i kobiecy paryski szyk.

    ReplyDelete
  90. co z tymi zdjęciami? https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/417122_360636407304657_158456274189339_1235820_869243546_n.jpg pojawi się kiedyś ten post?

    ReplyDelete
  91. http://www.photoblog.pl/raspberryandred/profil pacz Weronika, masz fotobloga! wiedziałaś?

    ReplyDelete
    Replies
    1. już kiedyś widziałam ten photoblog, muszę jeszcze raz do nich napisać, żeby go skasowali

      Delete
    2. Ale jakie niesamowite tytuły!!! "You is my love,bejbe" Hahaha :D

      Delete
  92. Te spodnie to ( według mnie oczywiście) doskonały wybór! Po prostu promieniejesz na krakowskich ulicach. :) Zazdroszczę Ci urody i stylu.
    Co do Twojego pytania, to sama unikam ''kolorowych'' kolorów. Jestem zbyt nieśmiała na odważne czerwienie itp. Obstawiam beże, czernie, biele, brązy i szarości, choć ubrania w żywych kolorach niezmiernie podobają mi się u dziewcząt w moim wieku. :)
    Mam do Ciebie pytanie.
    Jak powtarzałaś do egzaminu gimnazjalnego? Bo to już za miesiąc, a ja sama nie wiem co mam robić. Nawet nie wybrałam jeszcze liceum, kierunku itp. Miałaś jakieś metody? Jak Ci poszedł egzamin? Jakie stroje na niego wybrałaś?
    Przepraszam za ciekawość, ale myślę, że Twoje rady mogą mi pomóc.
    Jeszcze raz - świetny styl!
    Pozdrawiam, A.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Hmmm robiłam trochę próbnych testów gimnazjalnych, przeglądałam jeszcze raz notatki. Na szczęście byłam laureatką, więc nie musiałam się tak stresować :) Co do stroju - wybrałam klasyczny: biała bluzka i czarna spódnica.
      Powodzenia na egzaminie! :))

      Delete
  93. Dziewczyno czy ktos ci kiedyś mówił że jesteś niesamowicie ładna i niesamowicie się ubierasz? XD

    ReplyDelete
  94. Super zestaw, moim zdaniem wlasnie dzieki spodniom w tym odwaznym kolorku ;)) No i oczywiscie wybieram kolorki, a juz zwlaszcza wiosna! ;)) pozdriawiam goraco! ;))

    ReplyDelete
  95. simple, but fantastic!

    XXX,

    wiebkembg.blogspot.com

    ReplyDelete
  96. jakie książki teraz czytasz?

    ReplyDelete
    Replies
    1. ostatnio skończyłam książkę "Wielki Gatsby", teraz czekam aż ktoś odda do biblioteki "Nieznośną lekkość bytu" :))

      Delete
  97. Weroniko przygotowywałaś się jakoś do testów gimnazjalnych? Jestem rok młodsza i czeka mnie to za 24 dni. :) uczyłaś się wcześniej, przypominałaś coś sobie?

    jak zawsze wszystko idealnie na Tobie leży!!;))

    ReplyDelete
    Replies
    1. odpowiedziałam na to kilka pytań wyżej :))))

      Delete
    2. No tak dopiero teraz zauważyłam:)
      Już czekam na kolejny post!!;))

      Delete
  98. a mnie Twoje neonowe wydanie bardzo się podoba :)

    ReplyDelete
  99. Świetny blog. Zauroczyły mnie Twoje spodnie. Masz lekki, oryginalny i świeży styl. Świetnie dobierasz kreacje do swojego wyglądu. Obiecuję że będe często wpadać. Oczywiście obserwuję i liczę na to samo. Pozdrawiam.

    ReplyDelete
  100. Kochana, bardzo Cię proszę, mogłabyś mi napisać w jaki sposób i w jakim celu używałaś tego pudru dla dzieci Nivea Baby? To dla mnie bardzo ważne, proszę o odpowiedź. :*

    ReplyDelete
  101. to chyba jednak nie jest twój debiut w kolorach Weroniko... Przecież już raz miałaś na sobie identyczny zestaw, te same spodnie i ramoneska czarna, więc nie rozumiem tego szumu i artykułu;/... często nosiłaś kolor, choćby ostra niebieska sukienka czy czerwone spodnie z marynarką po babci. Więc to nie twój debiut w "kolorach"!
    http://www.photoblog.pl/raspberryandred/110041056/42.html nie krytykuję cię, ale warto by było bardziej szanować stałych czytelników i nie oszukiwać :)

    ReplyDelete
  102. Love your outfit! :)

    http://fashionflirtblog.blogspot.de/

    Jasmin

    ReplyDelete
  103. Aloha Weroniko!
    Jakie buciki na lato i na cieeepłą wiosnę?

    ReplyDelete
  104. świetnie wyglądasz! :)

    podoba ci się blog i styl Chiary The Blonde Salad?

    ReplyDelete
  105. wyglądasz genialnie! ;) piękne spodnie ; > /k.

    ReplyDelete
  106. łałałiła! Takie spodnie z sh? Toż to cud!

    ReplyDelete
  107. Idzie wiosna, ja jestem więc zdecydowanie ZA kolorami :-)
    Pozdrawiam serdecznie!

    ReplyDelete
  108. podobają Ci się martensy? co o nich sadzisz?:))

    ReplyDelete
  109. gdzie w internecie mogę zobaczyć Twój plakat - Manifest Your Style?? jestem bardzo ciekawa.
    a dlaczego tylko jedno zdjęcie ??

    ReplyDelete
  110. Szkoda, że tak rzadko już dodajesz posty:(

    ReplyDelete
  111. Hej ;)
    Na początku chciałabym napisac, że jestem fanką Twojego bloga (mysle że jedną z wielu). Zawsze czekam na nowe posty i zauważyłam, że bardzo często do swoich zestawów ubierasz bransoletki.
    Niedawno założyłam blog o bransoletkach, które sama wykonuję. Można wybrać wzór, kolor sznurków itd. Zachęcam do obejrzenia i ewentualnego zamówienia :)

    http://bransoletki-makramowe.blogspot.com/

    Pozdrawiam, Ziutek ;)

    ReplyDelete
  112. kolorom mówię zdecydowane tak.
    stawiam jednak bardziej na te wyraziste bo mam już dość wszechobecnych pasteli mimo,że wiosna jeszcze na dobre się nie rozgościła.
    prosty zestaw na tak:)
    pozdrawiam, trzymaj się kolorów;-)

    http://personanongrata-blog.blogspot.com/

    ReplyDelete
  113. i'm not loving this jacket on you but pants fit you just perfect. anyway, remember that bike-post? of course you do! i just found this photo and i bet you'll like that one: http://audreykathleenhepburn.tumblr.com/post/13937408036. ;-)

    megs

    ReplyDelete
  114. Co do tego fotobloga YOU IS O_o Wow

    ReplyDelete
  115. Weroniko, te włosy to był absolutny strzał w 10. Dodają Ci mnóstwo zupełnie innego uroku. Takiej kobiecej tajemniczości.
    Ciuchy jak zwykle świetne, bo oprócz imienia dzielę też z Tobą podobny gust;)

    całuję wiosennie

    w./ eliwer

    ReplyDelete
  116. Świetnie wyglądasz! Mam pytanie, kiedy Video Blog?

    http://toosweetcookies.blogspot.com/

    ReplyDelete
  117. Ohhh.. jak mi się marzy taka kurteczka... ;) , ile kosztowała? ;DD

    wejdziesz? : http://fancyinred.blogspot.com/

    ReplyDelete
  118. świetnie wyglądasz! :)

    ReplyDelete
  119. Wyglądasz jak dziewczyna The Ramones na pierwszym zdjęciu! Prosto, ale z jajem! :)

    ReplyDelete
  120. Bardzo fajna stylizacja, podobają mi się spodnie, których modny w tym sezonie kolor wprowadza niesamowitą dawkę pozytywnej energii :)

    ReplyDelete
  121. Simple, chic, great look! And gorgeous pants!:)
    Lovely style and blog, it's my first time here!:)
    xoxo
    Jelena

    ReplyDelete
  122. Your leather jacket is to die for-very elegant, yet kinda badass!
    I also have to comment on your writing skills, I feel like you put great thinking into every post, I just discovered your blog and read quite a few of your posts. I like the way you build every post, the photographs you use, and the fact that you write in Polish as well (even though I dont speak Polish I really appreciate it. I'm Greek but I write my posts only in English)
    I'm following your blog with bloglovin, please check out mine if you wanna follow back. I'm definitely coming back to your blog!

    xx
    Elena- blue velvet

    ReplyDelete

If you can't see your comment or my answers click 'Load more' :) / Jeśli nie widzicie wszystkich komentarzy albo moich odpowiedzi, kliknijcie w 'Load more' :)