12/28/12

Tête-à-tête: my Grandma


Running this blog for a couple of years (the fourth birthday of RAR is coming on February!) I've been getting a lot of questions from you, guys. Questions about my height, my love life (which doesn't even exist), my likes, my dislikes. Some of them are nice and easy to answer, some of them...well, are definitely not. One of the questions that would always leave me a little bit confused was the one about my icon, the person I look up to. In the fashion and blogging industry the world icon seems to be very often confused with "the person whose outifits I'd put on my tumblr (if I had one)". I guess icon should go a little bit deeper, it should also describe a person whose behaviour and the way she or he lives every single day impresses you. I came to the conclusion that calling any actress or singer my icon turns out to be the dumbest thing I can spill out my mouth since I'll never know them. I'll never know what they'd do if they ran into a cat on the street and the cat decided to go with them (because it was sad and lonely). Would they kick this poor kitty or would they take it home? I'll never know.

W ciągu tych kilku lat blogowania (w lutym czwarte urodziny :), zadawaliście i wciąż zadajecie mi przeróżne pytania. Pytania o mój wzrost, o życie miłosne (które nie istnieje), o moje ulubione filmy/muzykę/...., o moje znienawidzone płatki śniadaniowe, o długość moich kości policzkowych(?). Pytań jest dużo, czasem łatwych i przyjemnych, a czasami wymagających trochę zastanowienia. Jednym z tych należących do drugiej kategorii było zapytanie o moją "ikonę". Ikona w modowym żargonie, ikona w moim rozumieniu czy ikona w rozumieniu takim, jakim myślę, że jest w rozumieniu innych? Bo obecnie ikonami stają się osoby, które na zdjęciu miały ładne buty albo nosiły ciekawą torebkę. Kiedy już miałam odpowiadać i podążać tym tokiem rozumowania, okazywało się, że mam ponad milion "ikon", a z dnia na dzień robi się ich coraz więcej. A to trochę, przyznacie, niepoważne. Ikona to chyba nie tylko osoba z dobrą umiejętnością dobierania ubrań czy z ciekawą ścieżką zawodową. To osoba, którą widzi się na co dzień, widzi się jej wybory, widzi się, jakim człowiekiem jest naprawdę. Żadna aktorka, dziennikarka czy piosenkarka moją "ikoną" nigdy nie będzie, bo nigdy nie będę wiedzieć, co ona zrobi, kiedy podczas spaceru zaplącze się jej wokół nogi kot Mruczek (powiedzmy) i coś tam sobie ubzdura i będzie wałęsał się za nią aż do domu. Czy kopnie biednego Mruczka i zamknie mu drzwi przed nosem czy wręcz przeciwnie - da mu mleko i ugości należycie? Tego nigdy się nie dowiem. So after a few years it's high time you met the second most important person (and the person I probably mentioned here milion times) on my blog. Somebody whose work you know and recognize if you pay a visit on my site from time to time. She's not my icon since I hate the word "icon" and I'll never use it to desribe anybody. So she's not an icon but she's definitely the person I admire and I aprecciate everything she's done in her life. Meet my Granmda.
Since I can remeber my Grandma has always been the master of multitasking, doing everything for everybody in the family and still managing to find some time to paint pictures or sew a dress for me. Yeah, these dresses...I'm sure you know most of them since they're so beautiful I always try to show them to you guys as soon as it is possible. They're definitely the most precious things in my wardrobe, perfectly fitted and done in a way I dreamt of. Thank you, Grandma. 

Po kilku latach chcę Wam pokazać osobę, którą znacie zapewne ze słyszenia. Osobę, która, jestem pewna, wzięłaby Mruczka do domu - moją Babcię. Nie jest ikoną, bo słowa "ikona" strasznie nie lubię i nigdy nikogo tak nie nazwę, ale zdecydowanie kimś, kogo podziwiam za to, co zrobił, co robi i jakim jest człowiekiem.
Od kiedy pamiętam, Babcia była mistrzynią w robieniu kilkudziesięciu rzeczy na raz: zajmowaniem się mną, potem Zuzią, prababcią, psem (:), innymi członkami rodziny, gotowaniem, prowadzeniem domu, malowaniem obrazów, szyciem sukienek. Tak, sukienki. Znacie je doskonale. To najcenniejsze ubrania w mojej szafie - idealnie skrojone, uszyte dokładnie tak, jak mi się zamarzyło. Dziękuję, Babciu.

153 comments:

 1. Replies
  1. Taka babcia to skarb :)
   Podziwiam... i ciut zazdroszczę :D
   pozdrawiam,
   Magda

   Delete
 2. Masz bardzo wysmakowany gust, a do tego niewymuszony. Tak samo jest z twoim sposobem bycia. Obserwuję oczywiście. :)

  ReplyDelete
 3. rzeczywiście twoja babcia wydaje się być niesamowitą osobą. już po tak krótkiej notce wzbudziła we mnie sympatię :) dobrze, że jesteś osobą, która potrafi ją docenić :*

  ReplyDelete
 4. Wspaniale mieć taką cudowną osobę w rodzinie, która zawsze wesprze, pomoże a do tego jest tak utalentowana. Taka babcia to skarb :)

  ReplyDelete
 5. genialny post,już wspominałam,że uwielbiam Cię za oryginalność <3

  ReplyDelete
 6. This is such a sweet post! I get frustrated when people call famous people their icons because they might actually be horrible people but look nice on the outside! I love my granny sososo much too and she would probably be my idol. hahaha idol sounds stupid! :P
  Any way I think this is a really cute post!
  Sofia x

  ReplyDelete
 7. Babcie to zdecydowanie najwspanialsze kobiety pod słońcem. Jeśli szyją sukienki - to świetnie. Jeśli nie - to zabiorą Cię na zakupy. Zawsze ugoszczą obiadem. Codzień pytają jak Ci minął dzień. I zawsze wnuczki będą dla nich najważniejsze :)

  ReplyDelete
 8. Cudowna Babcia. O takiej to tylko marzyć ;)

  ReplyDelete
 9. Twoja babcia pięknie szyje, bardzo podoba mi się sukienka ze zdjęcia!.
  Babcie są kochane :)

  ReplyDelete
 10. Babcie sa cudowne :>

  ReplyDelete
 11. masz bardzo fajną babcie tyle rzeczy potrafi zrobić:)
  mam takie pytanie czy jak odwiedzasz jakiś kraj, który posiada własną edycje Vogue, Elle to zawsze kupujesz??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Z reguły tak, uwielbiam magazyny o modzie i zawsze ciekawi mnie, jak wyglądają zagraniczne wydania :)

   Delete
 12. ależ Ci zazdroszczę tak opiekuńczej i zdolnej babci! Ja niestety do obu babć muszę pokonywać dystans przynajmniej 250km, więc siłą rzeczy-nie zdarza się to tak często jakby chciała. ;)

  ReplyDelete
 13. Czasami zastanawiam się dlaczego ludzie są tak bardzo ciekawscy :P
  Zazdroszczę Ci babci. Nie każdy ma tak ogromne szczęście.

  ReplyDelete
 14. Aaa super:):) Masz młodą babcię:) Piękne obrazy, składam szczere wyrazy uznania! Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 15. czym przytwierdzone są te wycinki z gazet do ściany ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. specjalną "gumą". Kupiłam ją w sklepie dla plastyków

   Delete
 16. Chyba prawie wszystkie babcie są wielozadaniowe :)

  ReplyDelete
 17. ja też podziwiam moją babcię.
  uwielbiam sposób, w jaki piszesz!

  http://marikja.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Babcia to czytała? Myślę, że nie jedna łezka jej popłynie :)

  ReplyDelete
 19. Own!! Your grandma is so cute, my grandma sew dresses for me too, but they never look as beautiful and gorgeous like yours.

  XO,
  Giulia
  http://sweatersandcupcakes.blogspot.com
  P.S.: I'm giving away 2 cute bracelets on my blog, you should go check it out!

  ReplyDelete
 20. Hej, Weroniko, piękne zdjęcia i uroczy tekst, jak zwykle. Chciałam się Ciebie zapytać co najbardziej lubisz czytać? Masz czas na to żeby zajrzeć do czegoś poza lekturami? Lubisz poezję? Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moja Mama załamuje ręce, ale nie lubię poezji. Uwielbiam Nabokova, Isherwooda, Fitzgeralda. Ostatnio czytałam zbiór esejów o fotografii Susan Sontag - bardzo mi się podobał :)

   Delete
 21. so cool!

  www.styleandshades.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. Jejku, naprawdę jestem pełna podziwu! Odkąd czytam Twojego bloga (czyli od całkiem niedawna, przyznam szczerze) nie mogę pojąć w jaki sposób udaje Ci się pisać tak, by każdy post był lekki jeżeli chodzi o styl wypowiedzi, a jednocześnie tak głęboki. Zastanawiam się, wrodzony talent, czy lata ćwiczeń? To wszystko wydaje się płynąć prosto z serca, z wnętrza tej artystycznej duszy, która jak motyl wydostaje się na zewnątrz i ujawnia w postaci tych niesamowitych wpisów na blogu... Jej, naprawdę jestem wzruszona tym, co robisz.

  Tak trzymaj,
  Aleksandra

  ReplyDelete
  Replies
  1. Serdecznie dziękuję! :) Zawsze coś tam sobie skrobałam, ale były to raczej opowieści w stylu "o namiotku benku" (serio). Nie staram się w jakikolwiek sposób stylizować moich wypowiedzi tutaj, piszę "tak po prostu". Bardzo się cieszę, że tyle osób czerpie z tego przyjemność :)))

   Delete
 23. Piękny post. To wspaniałe, że Twoja inspiracją jest bliska Ci osoba a nie jakaś umalowana, wystrojona lala z telewizji, która udaje kogoś innego niż jest. Podziwiam Cię Weroniko za Twoją prawdziwość, nie udajesz niczego jesteś sobą. Tyle już osiągnęłaś jednak potrafisz być asertywna i mądrze dokonywać wyborów. To wspaniałe cechy dla człowieka. Myślę, że odziedziczyłaś je właśnie po takich osobach jak Twoja babcia.
  Nie zatrać nigdy tego i nie zapomnij o najbliższych.
  Pozdrawiam Joanna

  ReplyDelete
 24. Taka Babcia to prawdziwy SKARB. Masz rację, że osoby, które widzimy na szklanym ekranie nie powinny być dla nas ikoną lub guru. Nie znamy ich prywatnie, a tylko powierzchownie.

  Podobnie jak Ty, mam bardzo uzdolnioną artystycznie Babcię. Moja Babcia szydełkuje. Szydełkuje prawdziwe cuda, od obrusów, chusteczek, po firany. Babcia Basia ma 88 lat, na szczęście jest zdrowa i może każdego dnia odpoczywać przy swojej pasji. Pozdrowienia i dużo zdrowia dla Babci i Ciebie na nowy rok ! :*

  ReplyDelete
 25. fajny blog :)

  http://herkruks.blogspot.com/

  ReplyDelete
 26. Świetna babcia i dobrze napisany post,miło się czytało :)

  ReplyDelete
 27. uuu jaka kochana Babcia !
  ja posiadam taką prababcie, która też szyje mi ubrania, przerabia stare i tak na prawdę ona mnie wychowała :)
  Babcie są cudowne, bez nich byłoby nudno ! :)

  zapraszam na is-charlie.blogspot.com

  ReplyDelete
 28. Widać, że uroda w Waszej rodzinie jest dziedziczna :) Babcia artystka :D
  Napisz proszę, jak Twoja Babcia zareagowała na to, że pojawi się na blogu ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mówiła, że zwariowałam, że chcę ją pokazywać na blogu :D Wydrukuje jej wszystkie te komentarze, mam nadzieję, że się ucieszy :)

   Delete
 29. Piękny, wzruszający post.

  ReplyDelete
 30. Twoja babcia musi być cudowną kobietą, moja też potrafiła robić kilka rzeczy naraz i wyczarowywała cuda na drutach :)
  pozdrawiam Ciebie i Twoją babcię, cieszcie się każdą wspólną chwilą

  ReplyDelete
 31. ej o co chodzi z tą karteczką zuo corp telefon? :D

  ReplyDelete
 32. jesteś niesamowita Weroniko ♥
  xo Anja

  ReplyDelete
 33. Naprawdę ciekawy post, moja babcia robiła mi na drutach wszystkie sweterki i szaliczki. Jednak teraz moja najskrytsze fantazje związane z ciuszkami, sukieneczkami i innymi dziewczęcymi zachciankami realizuje niezastąpiona krawcowa z rodzinnego miasta! Pozdrawiam Cię Weroniko, jak zwykle post warty przeczytania!

  ReplyDelete
 34. Masz wspaniałą babcie!! Pozazdrościć tylko tych przecudnych sukienek! Moja natomiast szyje mi swetry i rękawiczki! :)

  ReplyDelete
 35. Świetny tekst, cudowna babcia.
  Tylko po przeczytaniu miałam wrażenie, że owy tekst miał mieć jakieś rozwinięcie, a tu niespodzianka - urwało się!

  ReplyDelete
 36. omom, śliczna babcia i jaka uzdolniona!! niech moja wyjmie znów maszynę i zacznie mi coś szyć <3
  XXX

  ReplyDelete
 37. jesteś szczęściarą, że masz taką wspaniałą babcię :)

  ReplyDelete
 38. więcej babci na blogu!!! <3

  ReplyDelete
 39. Twoja Babcia wydaje się być bardzo ciekawą osobą! Nie dziwie się, że jest dla Ciebie wzorem do naśladowania, no i wydaje mi się, że może być z Ciebie dumna :)

  ReplyDelete
 40. fajną masz tą babcie
  +zuziazabójca też wygląda całkiem sympatycznie ;)
  ale pozdrów obie ;) i Zuzię i babcie ;)

  ReplyDelete
 41. Też bym chciała mieć taką babcię :)
  Moja babcia potrafi robić na drutach, więc na czapki czy swetry zawsze mogę liczyć ;D
  PS Gdzie kupiłaś ten zegar, na którym zawieszona jest sukienka?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dostałam go w prezencie od rodziców - nie mam pojęcia, z jakiego sklepu

   Delete
 42. Wiesz czego brakuje? Oczywiście to taka moja uwaga.Wstawiłabym zdjęcia sukienek/ubrań które zrobiła Twoja Babcia. Serdecznie pozdrawiam:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Udało mi się zrobić zdjęcie tylko tej czarnej sukience, bo potem już było beznadziejne światło

   Delete
 43. Masz idealną babcię ;) Jak zawsze twój mądry wywód, dał wiele do myślenia. xoxo

  ReplyDelete
 44. Twoja babcia jest moją idolką! :) ja ciężko ogarniam pracę i swój pokój... a co dopiero tyle osób i umiejętności:) ps. babcia ma świetny make up <3

  ReplyDelete
 45. Masz bardzo zdolną babcię:)

  ReplyDelete
 46. Cudowny, mądry tekst. :) Bardzo podziwiam twoją babcię i powiem szczerze, że moja również jest dla mnie niemałą inspiracją. Co prawda z modą nie ma nic wspólnego, ale jest inspirująca w swoich czynach, wyborach i poglądach. Mam z nią świetny kontakt i cieszę się, że nie jest dla mnie żadną "skarbonką", co w dzisiejszych czasach jest dość częstym zjawiskiem. Uściskaj babcię i przekaż, że ma niesamowity talent do szycia. :)

  ReplyDelete
 47. Cudownie jest mieć tak zdolną babcię :)

  Jak przyklejasz te wszystkie zdjęcia na ścianę? Używasz taśmy? Jakiej?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Specjalna guma dostępna w sklepie dla plastyków

   Delete
 48. I think this is the best article of yours! Love it how you describe your grandma and write about her, so lovable ;) I definitely agree on your terms not being able to call some celeb your role model as you don't really know them and never will. That's also why I don't understand ppl that 'hate' on celebs, I would never be able to... I mean I can not like their music or so but never hate the person!
  xoxo Nini from Munich

  ReplyDelete
 49. Pamiętasz jak przygotowywałaś się do olimpiady z angielskiego w gimnazjum? Ile się do niej uczyłaś? Co głównie powtarzałaś? Gdybyś miała w zakresie kulturowym tylko Australię, jakich informacji o niej byś się głównie uczyła? Co radzisz osobie, która 14 stycznia ma etap rejonowy? ;D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Można powiedzieć, że przygotowywałam się ponad dwa lata, bo lektury chyba zawsze obowiązują takie same. Na stronie olimpiady jest spis wszystkich książek

   Delete
 50. kurde tak rozkrecilas temat babci i czekam na jakis no niewiem no boom? i tu koniec.. napisz cos wiecej o babciii...

  ReplyDelete
 51. aaaa gdyby moja mi szyła sukienki *.*

  ReplyDelete
 52. Zdolna ta Twoja Babcia nie ma co :)

  ReplyDelete
 53. Czy brwi masz zrobione henną? Bardzo bym prosiła o odpowiedź :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie mam :) Mam dokładnie takie naturalne, nic z nimi nie robię :)

   Delete
 54. Nie znam Cie osobiscie i nigdy nie poznam, ale musisz byc naprawde swietną osobą. Niesamowicie wrazliwą, uczuciową, DOBRĄ przede wszystkim. Dobrze, ze Cie mamy w tym swiecie blogowania Weroniko. Pozdrowienia dla babci!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo :))) Przekaże pozdrowienia :D

   Delete
 55. Ojej, tak mi się dobrze czytało, że po ostatnim zdaniu wydałam z siebie niemy krzyk "dlaczego to już koniec?" :D
  Podziwiam Twoją Babcię, kiecki szyje niesamowite!

  ReplyDelete
 56. Niesamowity blog, nie raz wchodzę, aby chociaż zdjęciami oko nacieszyć. (; Pytanie prosto z mostu: jak nazywa się czcionka, której używasz na niektórych swoich zdjęciach? Pewnie to pytanie już padł gdzieś, ale strasznie mi się ona podoba! :) Pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete
 57. Cudownie, ze potrafisz docenic jak wazna role odgrywa w zyciu Twoja babcia :) Niestety w dzisiejszych czasach to rzadkosc...
  Pozdrowienia dla Ciebie i Babci :)

  ReplyDelete
 58. Taka kochana Babcia to Skarb! :) Pozdrów ją serdecznie!

  http://catherinetheowner.blogspot.com

  ReplyDelete
 59. I po takim poście nagle każdy uświadamia sobie jak bardzo kocha swoją babcie, lub jak bardzo jej nie docenia... ;)

  ReplyDelete
 60. Świetny post! :) babcie są cudowne.

  ReplyDelete
 61. Znalazłaś kiedyś w rzeczach, które kupiłaś w sh jakieś pieniądze itp.? :D

  ReplyDelete
 62. Dla mnie taką osobą jest moja mama. O ile z dzieciństwa bardzo wczesnego mam bardzo dobre wspomnienia związane z babcią, o tyle z latami życie zweryfikowało postrzeganie mojej babci. Dobrze, że chociaż nie wypaczyła mojego dzieciństwa.

  ReplyDelete
 63. Babcie są najlepsze na świecie!
  najlepiej zawsze doradzą, wszystko wiedzą, najwięcej umieją i są najmilsze pod słońce, czyż nie ;)?

  ReplyDelete
 64. Te obrazy z tyłu genialne. Gratuluje talentu babci, a Tobie trochę jej zazdroszczę :)

  ReplyDelete
 65. Cudownie mieć taką babcię! Zazdroszczę i cieszę się razem z Tobą.

  ReplyDelete
 66. ahh, te babcie! chyba dla większości z nas babcia kiedyś była typem "idolki" ;d /k.

  ReplyDelete
 67. "Ikona w modowym żargonie, ikona w moim rozumieniu czy ikona w rozumieniu takim, jakim myślę, że jest w rozumieniu innych?" Lubie czytać Twojego bloga, ale pierwszy raz tak bardzo spodobała mi się gra słowem. Inteligentne.

  ReplyDelete
 68. jeju, obrazy Twojej Babci są mega, tylko pogratulować tylu talentów! i jak już ktoś napisał, taka Babcia to prawdziwy skarb. sama nie spodziewałam się, że będzie mi jej tak brakować, jak odejdzie..
  pozdrowienia dla Ciebie i Babci ze stolicy!

  ReplyDelete
 69. ech, w przyszłości chciałabym być taką babcią, która zawsze robi milion rzeczy na raz, jest utalentowana i wnuki piszą o niej same superlatywy w postach na blogach (:P), a mimo to nie jest ikoną. jakby mi ktoś powiedział, że to w ogóle jest możliwe, to bym nie uwierzyła ;P

  xx
  e-passhion.blogspot.com

  ReplyDelete
 70. Twoja babcia jest genialna, w dodatku śliczna, a sukienka - cudo !

  ReplyDelete
 71. Ja podziwiam moją mamę. Skończyła studia z dwójką dzieci, zrobiła dwie (?!) aplikację i dzisiaj jest wziętym prawnikiem. Dodatkowo jest to niezwykle dojrzałą, empatyczną i bezproblemową osobą. Idealny wzór do naśladowania:)

  ReplyDelete
 72. Masz naprawdę cudowną babcię. Po przeczytaniu tego tekstu zauważyłam, że za mało czasu spędzam z moimi i nadrobię to :) Mam pytanie, kiedy pojawi się video z odpowiedziami na zadane przez nas pytania ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nagrywam videobloga dzisiaj - w końcu mam i czas, i chęci :D myślę, ze pojawi się albo przyszłym tygodniu albo za dwa, bo muszę go jeszcze edytować i dodać angielskie napisy :)

   Delete
 73. pozdrowienia dla Babci, Kochana :)

  ReplyDelete
 74. Zazdroszczę babuni, chociaż mam własną, w dodatku śpiewa rosyjskie piosenki ;)
  Mam pytanie: mogłabyś zrobić jakiś krótki tutorial albo po prostu napisać jak kolorujesz obrazki w Gimpie? Byłabym niezmiernie wdzięczna! ;3

  ReplyDelete
  Replies
  1. przyłączam się do prośby :)

   Delete
 75. Jak spędzasz sylwestra? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Impreza u przyjaciółki poza miastem ;D Oczywiście wstawie zdjęcia stroju, bo skombinowała już caaały :) nie mogę się już doczekać

   Delete
 76. Tylko pozazdrościć ci babci :D Z niecierpliwością czekam na videobloga:)

  ReplyDelete
 77. Replies
  1. Nagrywam go dzisiaj plus jeszcze edycja, wiec na blogu pojawi się za tydzień albo za dwa tygodnie

   Delete
 78. Mam do ciebie małe pytanko,jak zacząć z blogowaniem, jeśli nie mam znajomych, którzy interesują się fotografią? Jakie były twoje początki?? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Większość moich znajomych, ktorzy robią mi zdjęcia, nie interesuje się fotografią, dlatego jestem im bardzo wdzięczna, że mi pomagają :)

   Delete
 79. aw, she sounds lovely :)

  burgundybeauty.blogspot.co.uk

  xx

  ReplyDelete
 80. Awwh babcie są świetne :)
  http://mvmint.blogspot.com/ zapraszam

  ReplyDelete
 81. fajnie, że masz taką zdolną babcie, tylko pozazdrościć :D pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 82. Wspaniały post! Jak już ktoś wyżej napisał "Więcej babci na blogu!":) Może zrobisz kiedyś rozwinięcie tego posta z resztą sukienek uszytych przez babcię? Myślę,że wiele osób byłoby zachwyconych. Temat Nowego Jorku przewinął się kilka razy na blogu więc myślę, że temat sukienek wyczarowywanych przez babcię tym bardziej zasługuje na przynajmniej jeszcze jedno podejście :) Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Babcię!
  Ania P.

  ReplyDelete
 83. Wspaniały post! Jak już ktoś wcześniej napisał: "więcej babci na blogu!" :) Może zrobisz kiedyś rozwiniecie tego posta z resztą sukienek uszytych przez babcię? Myślę, że wiele osób byłoby zachwyconych, bo tak fajny temat zasługuje na przynajmniej jeszcze jedno podejście.
  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Babcię Czarodziejkę :)
  Ania P.

  ReplyDelete
 84. dodawaj wpisy częściej,proszę!

  ReplyDelete
 85. To możemy sobie podać rączki ;) Moja Babcia też kocha szyć, zwłaszcza dla nas :D Pozdrowienia dla Babci :)
  Agnieszka

  ReplyDelete
 86. będzie post sylwestrowy? ;)

  ReplyDelete
 87. Bardzo lubię Twojego bloga, masz fajne pomysły, ciekawie piszesz, ale jak dla mnie mogłabyś dodawać trochę więcej zdjęć :) Ludzie to jednak wzrokowcy :p

  ReplyDelete
 88. Babcie to cudowne istoty, Twoja szyje, moja piecze najlepsze pączki na świecie - i jak tu ich nie kochać? :)
  Pozdrawiam i zapraszam na wpis ze spódniczka z baskinką w roli głównej.

  ReplyDelete
 89. Jakiego odcienia podkładu Ives Saint Laurent używasz??? :)

  ReplyDelete
 90. Weroniko, jestes cudowna. Nie tylko za Twoj genialny styl, niesamowita urode i talent do pisania ale za to, ze potrafisz doceniac to co masz. Juz nie raz zauwazyłam, ze potrafi Cie ucieszyc nawet wystawa sklepowa-wazne by kojarzyło sie z czyms wartosciowym i waznym. Nie patrzysz na wady swojej babci, ze jest nadopiekuncza,ze za duzo "gada" etc. Wiesz, ze Cie kocha i ze zawsze znajdzie dla Ciebie czas za co bardzo ja jak widac szanujesz. Nie kazdy potrafi dostrzegac takie rzeczy.
  Nie znam Cie w rzeczywistosci ale sledzac Twoje poczynania,wpisy,filmiki,zdjecia...Jestes cudowna, ciepla osoba. Tak trzymaj. Twoja babcia ma powod do dumy :)

  ReplyDelete
 91. Świetny post - zdecydowanie brakuje takich, szczerych, nieudających niczego, w polskiej blogosferze! Weronika jesteś niesamowita!

  ReplyDelete
 92. uwielbiam zadawać takie pytania :D czy teraz ubrałabyś się tak: http://raspberryandred.blogspot.com/2011/01/mountains-can-cover-shape-of-his-nose.html
  ? Przepraszam za niezbyt istotne pytanie, ale liczę na odpowiedź! :)

  ReplyDelete
 93. Jaki masz model Canona? Z tych aparatów co masz, który bardziej polecasz?

  ReplyDelete
 94. Aww... You are beautiful, smart and you write really interesting posts. oh, I wish i was like you ;-)

  ReplyDelete
 95. Weronika, po pierwsze gratuluje babci :) Też kiedyś miałam taką więc wiem jaki to skarb :) A po drugie to bardzo dziwne pytanie a mianowicie: Czy chciałabyś jechać na Opener'a? I co sądzisz o tym festiwalu?

  ReplyDelete
 96. Jeździsz na nartach, desce?

  ReplyDelete
 97. Ale super post :) Pozdrowienia dla Twojej Superbabci!

  ReplyDelete
 98. Dopiero tu dotarłam i aż żałuję, że nie znalazłam tego bloga wcześniej. Podoba mi się już sama perspektywa pisania w dwóch językach. Zaraz zabieram się za przejrzenie bloga(pewnie nie dam rady dzisiaj całego, ale jeszcze jest jutro, pojutrze... ;))
  Póki co zapraszam również do mnie: www.un-broken-mirror.blogspot.com
  Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku życzę.
  A i jeszcze jedno, masz wspaniałą babcie. Ogólnie babcie są kochane i cudowne <3

  ReplyDelete
 99. ja nie wiem, czy wszystkie te blogerki muszą mieć takie eleganckie, ladne babcie XD ?

  ReplyDelete
 100. Zawsze mnie inspirowałaś . Jesteś śliczna i masz niesamowite wyczucie stylu . Ostatnio zdecydoowałam sie na rozpoczęcie bloga z opowiadaniem jakich wiele . Mam pomysł na główną bohaterkę , która bardzo przypomina mi ciebie . Chciałabym żebyś to ty ( a raczej twoje zdjęcie ) widniała na tym blogu . Oczywiście nic nie zrobie bez twojego pozwolenia .

  ReplyDelete
 101. masz pozwolenie na bycie śliczną? :D
  jestem na twoim blogu po raz pierwszy i zdecydowanie będę wpadać cześciej! :*
  http://i-am-butterfly.blogspot.com/

  ReplyDelete
 102. Droga Weroniko !
  Uwielbiam cię ! - jesteś dla mnie autorytetem i chciałabym wieść tak spokojne i piękne życie jak ty - bez problemów i kłopotów. Nie chce spamować ale zaczęłam pisać bloga http://pinkgenre.blogspot.com/ - i nawet trochę wątpię, że przeczytasz ten komentarz. Ale nikt tam nie wchodzi i tak trochę przykro, ze nikt go nie czyta . Tobie poszło tak łatwo :) Ale jak zdobyć obserwatorów.? I wesołego nowego roku życzę tobie. Babcia jest cudowna, Ale która nie jest? Babcie to po prostu naszymi skarbami, to nasze Anioły które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomną jak się lata. Są cudowne! A taka babcia to skarb! Pamiętaj uwielbiam cię :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hej, skad mozesz wiedziec, czy Weronika nie ma problemow? Kazdy je ma

   Delete
 103. Taka babcia to prawdziwy Skarb! A rzeczy szyte na miarę - bezcenne!

  ReplyDelete
 104. czytałaś może Lolitę Nabokova?

  ReplyDelete
 105. Moja babcia też szyje! W ogóle te kobiety są nieziemskie ;) Mam pytanie z innej beczki-zdawałaś już FCE exam?

  Julia

  ReplyDelete
 106. Myślałaś kiedyś o tym, żeby napisać książkę? Uwielbiam czytać twoje notki;)

  ReplyDelete
 107. Więc chyba dzięki Babci masz taki wyrafinowany gust (?) :)
  Właśnie to, że najbliżsi potrafią zainspirować jest takie piękne.
  Starsi ludzie wspaniale przekazują nam te wszystkie wartościowe cechy, pokazują najbarwniej świat...

  Pozdrawiam Ciebie i Twoją Babcię :)

  ReplyDelete
 108. zazdroszczę Ci takiej wspaniałej babci ;)
  http://pill-fashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 109. Trochę się obawiałam, kiedy wiedziona linkiem na facebookowym fanpage'u przechodziłam do czytania tego posta- już myślałam, że przekroczyłaś granicę ujawniania swojej prywatności [a pokazywanie małej siostry i babci już zahacza o ekshibicjonizm], ale mogłam odetchnąć, kiedy jużokazało się, że chciałaś po prostu przedstawić kogoś, kogo tak bardzo cenisz, pochwalić się tym całemu światu :)

  ReplyDelete
 110. Twoja babcia jest najlepszym przykładem kobiety renesansu:)

  ReplyDelete
 111. your grandma is great, and so is your blog, i love the way you write and really happy you do it in english, too :)

  ReplyDelete
 112. TAKA BABCIA TO SKARB. MOJA NIESTETY POTRAFI JEDYNIE ZROBIĆ SKARPETY NA DRUTACH. ;)

  http://monkerss.blogspot.com/
  http://monkerss.blogspot.com/
  http://monkerss.blogspot.com/

  ReplyDelete
 113. Przy Twoich postach powinna być opcja "dodaj do ulubionych". Są tak mądre, ciepłe i zawierają myśli, które można by odnieść do siebie, do swoich przeżyć i uczuć... Za ten i za wiele innych postów Ci dziękuję :)

  ReplyDelete
 114. Tylko pozazdrościć takiej babci. Uwielbiam, gdy ludzie potrafią tak wspaniale wryć się w nasze serca,że nosimy ich już w sobie na zawsze.

  ReplyDelete
 115. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dużo oddałabym za taką babcię. Niestety, moje mają Alzcheimera (jakkolwiek się to pisze...). Obie. Ale mimo, że nie pamiętają jak mam na imię, to je kocham. W końcu to babcia, osoba bez której nie byłoby mnie na świecie. Naprawdę, masz cudowną babcię.

  ReplyDelete
 116. Moja babcia też maluje! :) A kiedyś to uszyła mi strój na bal przebierańców. Śliczną różową sukienkę i wtedy byłam Królewna Śnieżka albo Kopciuszkiem :P

  Babcie są extra!

  ReplyDelete
 117. Podziwiam babcię :)
  Moja robi na drutach skarpetki ale długo schodzi, ponieważ robi na 5 drutach a już starsza jest także.. :)

  ReplyDelete
 118. Babcie są najlepsze na świecie!
  Moja też szyła mi sukienki!

  ReplyDelete
 119. Pozazdrościć babci <3 jest bardzo uzdolniona :) Pomimo wieku dalej się rozwija. Podziwiam ją, sama chciałabym być taka kiedyś w dalekiej przyszłości :) Pozdrawiam Ciebie i babcie :*

  ReplyDelete
 120. Hi, Weronika! I love your blog so much!!! Could you please ask your grandma which type of sewing machine is better Elna or Singer? I know that this is a strange question ;) Thank you in advance xx

  http://www.fromhead-2-toe.blogspot.com

  ReplyDelete
 121. Podziel się ze mną swoją babcią xD Jest wspaniałą osobą. :)
  Moja jedna babcia, to nawet przy niej uśmiechnąć, się nie mogę, bo uważa, że coś jest ze mną nie tak. :P
  A druga, to uważa, że moja młodsza kuzynka jest lepsza niż ja. -_-

  ReplyDelete

If you can't see your comment or my answers click 'Load more' :) / Jeśli nie widzicie wszystkich komentarzy albo moich odpowiedzi, kliknijcie w 'Load more' :)