5/17/13

WROCŁAW

Just let me excuse myself for the first photo - I'm not sure what I was trying to achieve by doing such a face, it looks as of I was catching flies with my mouth but I swear, I was not. Last week, as I told you in the previous post, I went to Wroclaw (Polish city situated more or less three hours from Krakow) with my friend Paula for a two-day trip. I've been to a couple of Polish cities in my life but pretty much all of it took place when I was really little. So yes, I have been to Wroclaw before. But all my memories from this city end up with a vision of a huge car parking and some cars. That's weird and not a lot, you have to admit. So going there a couple of years later, I was expecting to see a few things more.

Musicie wybaczyć mi pierwsze zdjęcie - nie wiem dokładnie, co chciałam przekazać robiąc taką minę, wygląda to raczej jakbym łapała muchy buzią, ale daję słowo - nie robiłam tego. Tak jak pisałam w poprzednim poście, tydzień temu wybrałam się z Paulą na dwa dni do Wrocławia. W swoim życiu zwiedziłam kilka polskich miast, ale w większości przypadków to zwiedzanie miało miejsce w wieku, kiedy nie dosięgałam głową krawędzi stołu. Odwiedziłam więc już kiedyś Wrocław, ale moim jedynym wspomnieniem z tego miejsca był jakiś podziemny ogromny parking i dużo samochodów. Jadąc tam po kilku latach, miałam więc cichą nadzieję, na zobaczenie kilku rzeczy więcej.If you are, just like me, a decent Disney lover and you act out the wood scene from Sleeping Beauty when no one's watching, there is one place in Wroclaw that you are simply obligated to see. A place where nitrogen is not 78 percent of air, because love takes its place. It's The Bridge of Love aka Tumski Bridge, situated a couple of minutes from the Market Square. Love bridges are quite popular here, in Poland, I know we have one in Krakow too, but this one in Wroclaw it's like made of cupcake - sweet to the limit. And you know, since I love puppies and fairytales I was super excited to see it.
 
Jeśli zdarza Wam się oglądnąć kilka bajek Disneya albo odgrywać scenę leśną ze Śpiącej Królewny, kiedy nikt nie patrzy, to jest jedno miejsce we Wrocławiu, które jesteście zobligowani zobaczyć. Miejsce, które łamie powszechnie znajome prawa; miejsce, w którym 78 procent powietrza nie zajmuje wcale azot, a opary miłości.  To Most Tumski (inaczej, jakże wymyślnie - Most Zakochanych). W Polsce, z tego co wiem, mamy takich mostów kilka, jeden nawet w Krakowie, ale ten wrocławski wygląda trochę jak z lukru. To zdecydowanie świetne miejsce do zobaczenia dla zwolenniczek szczeniąt i bajek - ja byłam wprost zachwycona.


If I was to give you an advice concerning looking for accommodation, I would give you one tip and one tip only - always check whether there's no huge club in the same building that you're staying in. I seriously was so proud of myself when I found a nice place to stay in Wroclaw in the Internet - the price was good, the location even better, it looked very modern, clean and simple. When I arrived, I was very pleased to see that what I expected this place to be was true. And then the night came. I out my head on my pillow, I closed my eyes and after a few minutes I heard the melody that definitely was not a lullaby. I opened my eyes and yep, somebody decided to enlightened my room in all neon colours. So there I was, sitting on the bed after 1 am and admiring violet, pink and blue lights dancing on my walls. Yes, the club was right opposite to the place I stayed in. The best night of my life ever.
 
Wszystkim wiadomo, że podróże kształcą, a Wrocław nauczył mnie jednej podstawowej zasady - zawsze sprawdzaj, czy twoje miejsce zakwaterowania oprócz dogodnej lokalizacji względem centrum nie oferuje także dogodnej lokalizacji względem huczącego i świecącego na wszystkie strony klubu. Byłam z siebie bardzo dumna, że udało mi się znaleźć w Internecie miejsce do spania - czyste (tak przynajmniej wyglądało na zdjęciach), położone blisko Rynku i w przyzwoitej cenie. Dumna byłam jeszcze bardziej po przyjeździe, kiedy okazało się, że wszystko to sprawdziło się w rzeczywistości. I wtedy nadeszła noc. Położyłam głowę na poduszce, zamknęłam oczy, a kilka minut później do moich uszu doszła melodia, która zdecydowanie utworem relaksacyjnym nie była. Ktoś najwyraźniej postanowił rozświetlić mój pokój neonowymi strużkami światła. I tak sobie właśnie siedziałam w środku nocy i oglądałam nad wyraz aktywne róże, fiolety i niebieskości na ścianie. Klub okazał się być dokładnie naprzeciwko. Spokojną noc miałam więc zagwarantowaną.

 
A market hall is a very specific place in each city that should never be underestimated. Take market hall in Jerusalem, in Rome - in my opinion, a 15- minute trip there gives you more overall image of a city than one hour of studying a guide. I decided to take a quick look at apples, tomatoes and oranges in Wroclaw as well. But once we got there a lovely old man saw us carrying our one billion cameras and he immediately told us about a place where we could see the whole market hall. So when I got bored with looking at tomatoes I raised my head and saw the vault that was simply spectacular.
 
Hala targowa czy ogólnie targ to jedno z tych specyficznych miejsc w mieście, które nigdy nie powinno być traktowane z lekceważeniem. Weźmy na przykład targ w Jerozolimie czy w Rzymie - do dzisiaj pamiętam wszystkie zapachy (w Jerozolimie akurat te przyjemne mieszały się na zmianę z tymi mniej przyjemnym), atmosferę, odgłosy. I będę chyba zawsze stała twardo na stanowisku, że pół godzinna wycieczka na targ w danym mieście może powiedzieć o nim więcej niż godzinne wnikliwe studiowanie przewodnika. Również we Wrocławiu zdecydowałam popatrzyć sobie na jabłka, pomidory i tym podobne. To nie im jednak potem się przyglądałam, bo jakiś miły pan, widząc nas objuczone aparatami, od razu wskazał miejsce, w którym zobaczyć halę będzie można w całej okazałości. Jeśli kogoś warzywa nie interesują, to może podnieść głowę w górę. Sklepienie robi duże wrażenie.
 
 
 
Here are a few snapshots from the Botanical Garden and Japanese one. / Kilka ujęć z przepięknego Ogrodu Botanicznego i Ogrodu Japońskiego.
 
 
Since more than half a year I've been on a mission of getting rid of my awkard shyness in the most common and normal situations. I'm totally not afraid of most of the things other people are definitely afraid of. But tell me to ask in the shop for a blouse size and I'll panic. I'll be standing there in the middle of the shop for half an hour preparing in my head the exact sentence I'm going to say and waiting for the right moment to approach the shop assistant. So as you can imagine, I was expecting  buying a ticket in a tram in a different city to be quite a stressful experience. And it was because it turned out that when it comes to the way of paying, the machine in tram accepts only cards. Wroclaw, are you insane? What about little kids, what about elderly people, what about me, for God's sake. I know that technical development is needed but come on, 'cards only'?
 
Od ponad pół roku uczestniczę w jednoosobowej, wymyślonej przeze mnie misji pozbywania się mojej żenującej i zastanawiającej nieśmiałości w sytuacji najbardziej zwyczajnych i normalnych. Tak to już jest, że nie boję się kompletnie wielu rzeczy, które innym spędzają sen z powiek. Niech mnie jednak ktoś poprosi, żebym spytała w sklepie o rozmiar danego ubrania, a wpadnę w panikę. Będę tak stała przyczajona przy tym ubraniu, przez pół godziny układając dokładnie co powiem i czekając na odpowiedni moment na zaczepienie pani ekspedientki. Jak więc możecie się domyślić, przeczuwałam, że kupienie biletu na tramwaj w obcym automacie (!), w obcym mieście (!!) z obcym menu (!!!) będzie przeżyciem bardzo stresującym. I nie myliłam się, bo jak się okazało, wrocławskie automaty w tramwajach akceptują tylko karty płatnicze. A co z biednymi małymi dziećmi, co ze staruszkami? Co ze mną? Rozumiem, że rozwój techniki to wartościowa i ważna sprawa, ale o słabszych trzeba czasem pomyśleć.
 
 

If during your trip to Poland a young random guy stops you on the street to give you high five and when three seconds later another guy puts a gun to your forehead, which turns out to be fake and everybody thinks it's the funniest joke on this planet, you probably were given the one and only opportunity to experience students' festival Juwenalia. There are masses of students on the streets, they shout and sing and are definitely not sober. Not my favourite thing to watch, I have to admit. And what's funny, this festival is said to be The Festival of Students' Culture. That shows how many various interpretations of one word we can possess.
 
Wycieczka do Wrocławia stanęła w 100% pod znakiem kultury. I to jakiej. Juwenalia to dla mnie prawdziwa zagadka. Tłumy przebranych ludzi, wszyscy krzyczą i śpiewają. Żaden tramwaj do zatrzymania i żaden trunek do wypicia studentowi nie straszny. Raz na jakiś czas dobrze też nabrać kogoś naiwnego (czyli mnie) i przystawić znienacka pistolet do głowy. Ogólnie rzecz biorąc, jak to w piosence - wolność i swoboda. Juwenalia, inaczej Festiwal Kultury Studenckiej, uświadamiają mi jedną rzecz - jak piękna jest mnogość interpretacji jednego słowa.
 
 
Aula Leopoldina in the Museum of Wrocław University / Barokowa Aula Leopoldyńska w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

 
I wanted to post this photo diary much earlier but this week has been crazy so far and from Monday to Thursday every time I wanted to finish this post, my eyelids protested and closed themselves. So, I hope you enjoyed it and I wish you a lovely weekend! See you soon!
 
I to chyba na tyle. W planach miałam opublikowanie tego postu dużo wcześniej, ale od poniedziałku do czwartku, kiedy tylko chciałam zacząć coś pisać, moje powieki protestowały i ciągle spadały. Bardzo miło wspominam Wrocław i myślę, że to nie ostatnia wizyta w tym mieście, tym bardziej, że jedyną rzeczą, której nie udało mi się zobaczyć było zoo. A ja zoo nie mogę, ot tak, przegapić. Miłego weekendu!

(ph. Weronika Załazińska, Paula Pietruszka)

PS I'll be answering your comments from the last post in a few minutes xx / Zaraz zabieram się za odpowiadanie na Wasze komentarze pod ostatnim postem :)
 

244 comments:

 1. byłam we Wrocławiu, w większości miejsc, które opisałaś. i w Zoo też :P (co tam klub i głośna muza, ja mieszkałam na przeciwko trzech zakładów pogrzebowych) :D piękne miasto :)

  ReplyDelete
 2. I love the view so much! how i wish i could go there and spend a vacation. :)

  ReplyDelete
 3. woow też chcę tam jechać :) muszę pomyśleć :)
  ładna kawiarnia,pozdrawiam

  ReplyDelete
 4. ...po tych wszystkich pięknych zdjęciach stwierdzam, że tęsknię... :)

  ReplyDelete
 5. hej Wercia, skąd ta czarna bluzka i biała spódnica? :) śliczne!!

  ReplyDelete
 6. i pomyśleć, że za miesiąc się tam przeprowadzam :)

  ReplyDelete
 7. więcej takich postów i więcej Pauli prosimy!! :D świetne zdjęcia.. ;*

  ReplyDelete
 8. cudne zdjęcia i oczywiście tekst, który pochłonęłam w mgnieniu oka. masz do tego dryg! :)
  dzięki Tobie cieszę się jeszcze bardziej na mój jutrzejszy wyjazd do Wrocławia, co prawda już w niedzielę wracam do Krakowa, ale zawsze to coś. mam nadzieję, że uda mi się odwiedzić wrocławskie słynne zoo :) /Gosia

  ReplyDelete
 9. Przepiękne zdjęcia! Nie pomyślałabym, że to Wrocław! Bardziej może wygląda jak Wiedeń? :)

  ReplyDelete
 10. Wrocław jest najładniejszym miastem w Polsce, a te zdjęcia jeszcze bardziej to udowadniają!

  ReplyDelete
 11. Zwykłe miasto dzięki twoim zdjeciom staje sie magiczne ;) Widze jednak jest minus - niektóre zdjecia są zbyt wyostrzone, np. pierwsze. zdjecie targu.

  ReplyDelete
 12. śliczne zdjęcia. świetny post, czytam Twojego bloga już od kilka lat ale zawsze mnie zaskakuje. pozytywnie oczywiście :)

  ReplyDelete
 13. Apple Blossom and The City! Dlaczego już nie prowadzi bloga?!

  ReplyDelete
 14. kocham wrocław! bardzo klimatyczne i czarujące miasto :)
  http://letjeti.blogspot.com/

  ReplyDelete
 15. You would love French markets if you love Poland's! Definitely try to go because I have fallen in love with the commotion of them - they are exactly as you said: a taste of the city and personality of the people more than any landmark-visit can do.

  ReplyDelete
 16. Zachęciłaś mnie do odwiedzenia Wrocławia, w którym (wstyd się przyznać, bo mam niedaleko) nigdy nie byłam. Co do osobliwego wstydu i zmieszania w kontaktach z obcymi ludźmi, to nie pocieszę Cię - ja się z tym problemem borykam od kilku lat, dziś liczę sobie 22 i wciąż tego nie zwalczyłam ;) Piękne zdjęcia!

  ReplyDelete
 17. Cudownie wyglądasz i cudowne miejsce :)) Z checią (po takim opisie i zdjęciach) zobaczyłabym Wrocław ;)

  ReplyDelete
 18. Bardzo dobre zdjęcia, fajne ujęcia.
  Jestem pod wrażeniem jak dużo wspaniałych miejsc udało Wam się zobaczyć przez zaledwie dwa dni! :D Czytając(ale głównie oglądając) ten post dochodzę do szczerego wniosku- Kraków jest bardzo, bardzo przereklamowany! :)
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 19. Miło tak zobaczyć swoje miasto z innej perspektywy ^^

  ReplyDelete
 20. Jeeejku ♥ zdjęcie są niesamowite, naprawdę nie mogę się napatrzeć:)) Nie byłam jeszcze nigdy we Wrocławiu, ale widzę, że jest pięknie :)
  ahahaha - pierwsze zdjęcie najlepsze :D
  buziaki i zapraszam do siebie w wolnej chwili:)

  ReplyDelete
 21. z wielką przyjemnością przeczytałam tego posta mając cały czas w pamięci, jak kiedyś pisałaś, żeby spojrzeć na swoje miasto okiem turysty. Tak się składa, że mieszkam we Wrocławiu, a przeglądając zdjęcia z Twojej wyprawy myślałam tylko "rany, jakie piękne". Tak, to moje piękne miasto! Rzeczywiście, na co dzień jakoś ciężko to dostrzec. Pozdrawiam ;)

  ReplyDelete
 22. Właśnie jutro jadę do Wrocławia, bo szczerze mówiąc mam do niego dość niedaleko, jakieś 100 km. Jednak nigdy nie wybrałam się to tego miasta w celach kulturowych. Oglądając Twoje zdjęcia w życiu nie pomyślałabym, że są to tak dobrze znane mi ulice. Wspomniałaś kilka postów temu, że należy zwiedzić miejsca, które są dookoła nas. Mam nadzieję, że zachęcisz wszystkich do odwiedzenia polskich miast, bo mają bardzo dużo do zaoferowania :)

  ReplyDelete
 23. Jak ja kocham Wrocław i Kraków! Te stare uliczki...ach! Kiedyś Woody Allen powiedział, że z chęcią nakręciłby jakiś film w Krakowie, a ja stwierdzam, iż mógłby to równie dobrze zrobić we Wrocławiu.

  ReplyDelete
 24. Śliczne zdjęcia. Uwielbiam Wrocław, urodziłam się tam. Zoo też jest piękne. ;)

  ReplyDelete
 25. we wrocławiu każdy może sobie kupić bilet w kiosku czy w automacie biletowym, który stoi na każdym przystanku - i tam można płacić czym dusza zapragnie, łącznie z bilonem ;) ale w tramwaju czy autobusie niestety rządzą karty płatnicze, może własnie dla bezpieczeństwa małego dziecka czy starczej osoby, bo co jak kupując bilet nie bedzie się trzymać, a pojazd się nagkle zatrzyma? niech kupi na przystanku, który się nie rusza ;) będzie bezpieczniej!

  ReplyDelete
 26. Piękne zdjęcia, oddają cały urok Wrocławia :)Dlaczego Paula już nie prowadzi bloga?

  ReplyDelete
 27. Woow, I really love that place! And you're amazing in those photos!
  Nice looks :)
  Kisses!

  http://fashionsailorblog.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 28. I really like the way you write and your trip looks so beautiful and fun.

  One question:
  What camera did you use for your holiday pictures?

  ReplyDelete
 29. wow, nigdy nie byłam we Wrocławiu, ale prezentuje się naprawdę uroczo :)

  mam pytanie jaki aparat używasz? Przepraszam jeśli przeoczyłam tą informację.

  ReplyDelete
 30. Fajna recenzja i zdjęcia ;)

  ReplyDelete
 31. A wrocławskie zoo jest naprawdę cudowne! :) Chyba moje ulubione.

  ReplyDelete
 32. Looks like a lovely city! Great post and very nice blog! Love your photos and writing. I have the exact same thing when it comes to shyness haha. xx

  ReplyDelete
 33. Great great photo post! I love those outfit photos with the pink background :)

  ReplyDelete
 34. Jaki masz makijaż na tym pierwszym zdjęciu? Jakbyś mogła to opisz dokładnie :))

  ReplyDelete
 35. Prosze, dodaj jak sie malujesz krok po kroku, prosze;))

  ReplyDelete
 36. Beautiful pictures!! Seems you had a lovely time there!!
  risingcolors.blogspot.in

  ReplyDelete
 37. Świetny post :D
  Tak z innej beczki :P Jak spędzasz wolny czas? Często wychodzisz z domu z przyjaciółmi/ na jakieś imprezy?

  ReplyDelete
 38. Dlaczego Paula usunęła bloga??? Tak wiem ten mółj refleks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dołączam się do pytania. Przestała prowadzić, ok, każdy ma swoje powody, szkoda tylko, że usunęła posty :( Akurat ona była jedną z niewielu blogerek, które mnie zainspirowały...

   Delete
 39. Nie masz żadnego zdjęcia z krasnalem, jak to możliwe?! ;)

  ReplyDelete
 40. czekałam niecierpliwie na relację z Wrocławia. Zdjęcia kompletie mnie nie zawiodły, wspaniale jest oglądać miasto, w którym się mieszka oczami innej osoby. Mam nadzieję, iż pomimo niefortunnego noclegu- Wrocław zapisał się dobrze w Twej pamięci :)

  p.s. czy zadowolona byłaś z Gissel?:), na następna wizytę polecam nocleg w hotelach sieciowych Campanille przy internetowej rezerwacji zwyke mają tansze ceny :)

  pozdrawiam ciepło !

  ReplyDelete
 41. Cóż widzę że nie tylko ja obrałam sobie za cel pozbycie się nieśmiałości która pojawia się w najzwyklejszych momentach :(
  Wrocław piękne miasto, byłam w zeszły piątek. Niestety miałam okazję zwiedzać tylko panoramę racławicką, dworzec i oglądać Wrocław z góry wierzy kościelnej(?) obok rynku(+10 do atletycznej sylwetki)

  ReplyDelete
 42. co to za miejsce do zjedzenia czegos dobrego mniemam na fotce ktorejs pierwszej od gory ?

  ReplyDelete
 43. Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce <3

  ps.
  Czy Paula ma jeszcze bloga? ;)

  ReplyDelete
 44. mój ukochany Wroclove! dziękuję za piękną fotorelacje!

  ReplyDelete
 45. Obejrzec, nie 'ogladnac' :)

  Lucynka

  ReplyDelete
 46. Super wycieczka,tez lubie zwiedzac.Bardzo fajnie sie czyta twoje posty,ale pewnie jeszcze lepiej rozmawia na zywo.Jak kiedys bede w Krakowie i bede cie widzial to cie zaczepie:).U siebie tez mam zoo i wesole miasteczko,teraz nowa elka sie buduje (kolejka linowa).Pozdrowienia.

  ReplyDelete
 47. Zdjęcia cudne, jednak mam małą podpowiedź :) Zmień ISO na najniższe, zdjęcia nie będą miały "szumów".Pozdrawiam Agata :)

  ReplyDelete
 48. Piekne zdjecia, sliczne stylizacja. Sama musze sie wybrac kiedys do Wroclawia, wiele slyszalam o nim ale nigdy nie bylam. Tym postem zachecilas mnie :D

  http://badzprozna.blogspot.com/

  ReplyDelete
 49. Gdzie spałaś? Szukam czegoś w przystępnej cenie/czystego/zadbanego we Wrocławiu, najlepiej sprawdzonego, a jak wiadomo, czasami Internet kłamie. :D

  ReplyDelete
 50. Ooo,jak miło znowu zobaczyć Paulę ;) Super zdjęcia i twój tekst :)

  ReplyDelete
 51. Znalazłam już kolejne miasto, które koniecznie muszę odwiedzić. :)piękne zdjęcia i bardzo ciekawe miejsca. <3
  A ja za 2 tygodnie wybieram się do Krakowa. ;)(czekam na odp e-mailową)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 52. Ah, tyle jeszcze jest świetnych miejsc we Wrocławiu, szkoda, że nie miałaś okazji ich zobaczyć. Może następnym razem? :)


  Co do mostu z kłódkami... Faktycznie, fanki Disneya będą zachwycone. Ale chodzi plotka, że chcą pozbyć się kłódek, bo pod wpływem ich ciężaru naruszona została kontrukcja mostu... Nie wiem, ile w tym prawdy, ale zawsze, jak tamtędy przechodzę (czyli praktycznie codziennie, bo to moja droga do domu), napawam się oparami miłości, póki czas :)

  ReplyDelete
 53. co to za mały aparacik trzymasz na 11 zdjęciu licząc od dołu?:) i które zdjęcia z tego wpisu są nim robione?
  Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 54. Hej Weronika świetne zdjęcia wog dodajesz wspaniałe posty umiesz tak świetnie pisać Jesteś mega zdolna. Twoje stylizacje są mega inspirujące. Masz swój niepowtarzalny styl nikogo nie udajesz jesteś sobą i to widać na zdjęciach. Bardzo lubię śledzić Twojego bloga. Pozdrawiam Cię serdecznie i jeżeli znajdziesz chwilę wolnego czasu to zapraszam do siebie bedzie mi bardzo miło :*
  Domi

  ReplyDelete
 55. niesamowite zdjęcia i stylizacje! *.*
  J.

  ReplyDelete
 56. Przepiękne zdjęcia! Oby posty pojawiały się jak najczęściej :)

  ReplyDelete
 57. Szkoda, że nie powiedziałas kiedy będziesz we Wrocławiu:(:( akurat tam studiuje i chętnie bym Cie gdzieś "wyczaiła" bo bardzo lubię Twojego bloga:)

  ReplyDelete
 58. świetne zdjęcia! Byłam raz we Wrocławiu, ale stwierdzam, że niewiele widziałam. trzeba wybrać się tam ponownie!

  ReplyDelete
 59. Automaty do sprzedaży biletów, które akceptują gotówkę masz na wybranych przystankach, np. na placu Jana Pawła II, na Rynku (koło kina Helios, gdzie prawdopodobnie spędziłaś noc) i koło Galerii Dominikańskiej. Zapraszam ponownie do Wrocławia :)
  Piękne zdjęcia, widziałaś fontannę koło Hali Stulecia i ogrodu Japońskiego?

  ReplyDelete
 60. Uwielbiam Twoje podróżnicze posty :)

  ReplyDelete
 61. Chodzisz do klasy przygotowującej się do międzynarodowej matury? Jeśli nie to na jakim jesteś profilu?

  ReplyDelete
 62. Nie wiem jak to robisz,że wszystkie twoje posty są tak niesamowicie profesjonalne. Czytając twojego bloga mam wrażenie jakbym kartkowała co najmniej Harper's Bazaar. Mega podziw

  ReplyDelete
 63. Weroniko, mogłabyś zdradzić jak zrobiłaś że obrazek z tytułem bloga miesza się z tłem?
  Bo ja się męczę z moim i wciąż jest jakiś ciemny...
  Dziękuję z góry za odpowiedź :)
  PS wspaniały blog <3

  ReplyDelete
 64. I was just in Wroclaw in March! Such a beautiful city (although it looks much lovelier now in Spring than when I was there in winter!) x

  ReplyDelete
 65. na tych zdjęciach wydajesz się przeuroczą dziewczyną, ciekawi mnie czy w rzeczywistości też masz tyle wdzięku :)
  swoją drogą, w jakich miejscach Krakowa można Cię spotkać?:)

  ReplyDelete
 66. Przyjemnie się czytało i oglądało! Zawsze prezentujesz się na zdjęciach uroczo! ;)

  ReplyDelete
 67. Byłyście w Giselle? Świetne miejsce :) Mogę zapytać jakiego aparatu i obiektywu używasz? Robi piękne zdjęcia :)

  ReplyDelete
 68. Odwiedź Łódź!! It happened in Lodz.

  ReplyDelete
 69. so beatiful pictures!

  http://yourdulde.blogspot.com/

  ReplyDelete
 70. Kocham Wrocław, zdeydowanie moje ulubione miasto w Polsce! Ogród Japoński kojarzy mi się tylko z tym, jak z przyjaciółką leżałysmy 3 godziny na pomoście i wpatrywałyśmy się w chmury :). Świetne zdjęcia!

  http://vintagelilabelle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 71. Jesteś inspirująca <3

  ReplyDelete
 72. i ponownie jestem zachwycona!
  (bardzo cieszy mnie też to, że trafiłaś do Giselle, ulubionej kawiarni mojej i moich przyjaciółek, nasz Instytut znajduje się bardzo blisko, więc często przed/pomiędzy/po zajęciach wpadamy tam na kawę, plotki i poważne rozmowy o wszystkim ;))
  pozdrawiam ciepło!

  ReplyDelete
 73. Beautiful pictures, as always. I really want to visit Poland now.
  http://whispernshout.blogspot.com/
  -naomi

  ReplyDelete
 74. Wrocław to przepiękne miasto :)

  ReplyDelete
 75. Gorgeous photos! I actually live on the same block as a concert hall, so I've adjusted to screaming crowds at 3am.

  ReplyDelete
 76. Even when you make a silly face, you still look gorgeous.

  I've visited Poland a few times on vacations but I've never visited Wroclaw. The architecture is beautiful and especially the Botanical Gardens!

  I can't believe that guy put a fake gun to your head... I would have a heart attack.

  M.

  ReplyDelete
 77. Dlaczego chodzisz na lekcje rysunku?
  Klaudia

  ReplyDelete
 78. I hope you had a great time on your trip! I was just wondering, though... what type of camera do you use? Your pictures are always beautiful!

  ReplyDelete
 79. your stay seems amazing!

  www.styleandshades.blogspot.com

  ReplyDelete
 80. Paula! Jaka ona śliczna! Weroniko czemu ona juz nie prowadzi swojego bloga? Cudowny był!

  ReplyDelete
 81. fajne zdjęcia, wszystko wygląda na miłą wycieczkę :)
  zapraszam do mnie
  fashionable-sophie.blogspot.com

  ReplyDelete
 82. Uwielbiam Wrocław. I Poznań. Na pierwszy rzut oka myślałam, że na tej fotce z kajakami są... buty, buty, buty!

  ReplyDelete
 83. W JAKIM TRYBIE ROBISZ TE WSZYTSKIE ZDJECIA!? WYCHODZĄ NAPRAWDĘ PIĘKNIE... JAK USTAWIASZ APARAT? I JAKI MASZ MODEL APARATU? :)

  ReplyDelete
 84. Werka mogłabyś mi podać adresy tych 2 kawiarni, które odwiedziłaś? Byłabym wdzięczna, albo chociaż nazwy!
  Pozdrawiam, Karolina

  ReplyDelete
  Replies
  1. nie pamiętam adresów, kawiarnie się nazywają Giselle i Machina Organica

   Delete
 85. Obejrzeć nie oglądnąć!

  ReplyDelete
 86. Cieszę się, że podobało Ci się moje miasto;) Zapraszamy częściej;*

  ReplyDelete
 87. Świetne zdjęcia też planuje ze znajomą podróż do Wrocławia. Mam pytanie czy Paula prowadzi jeszcze bloga ?

  ReplyDelete
 88. Paula ma dalej bloga? :)

  ReplyDelete
 89. Ohh Wrocław Wrocław. Kocham to miasto ! Zakochana jestem w nim do dziś :)

  ReplyDelete
 90. Jeszcze nigdy nie byłam we Wrocławiu, ale mam nadzieję, że kiedyś wreszcie uda mi się zmienić ten stan rzeczy. Pierwsze zdjęcie jest urocze Weroniko. Promieniejesz na nim radością, od razu widać, że wyjazd był bardzo udany

  ReplyDelete
 91. zobaczyłaś w 2 dni chyba więcej niż ja, mieszkająca blisko Wrocławia, ale przebywająca w nim praktycznie każdego dnia! na tych zdjęciach wydaje mi się jeszcze piękniejszy, niż w rzeczywistości ;)

  ReplyDelete
 92. Oh wow - what a beautiful city!

  ReplyDelete
 93. Co robisz na lekcjach rysunku? Jakich czysz się technik?
  Marta

  ReplyDelete
 94. Bardzo fajny post. Również muszę odwiedzić Wrocław. Jakie kraje już odwiedziłaś? Nad jakimi wakacyjnymi wypadami się zastanawiasz?

  ReplyDelete
  Replies
  1. lecę do Paryża do cioci ♥♥ Dalej nie mogę w to uwierzyć :) a poza tym marzy mi się odwiedzenie kilku miejsc w Europie, pewnie w czerwcu będę polowała na jakieś oferty, tanie bilety, żeby zaoszczędzić jak najwięcej i jak najwięcej zobaczyć

   Delete
 95. Hej, chciałam zapytać czy twoje włosy na tych zdjęciach są robione lokówką ? :)

  ReplyDelete
 96. wybielasz jakos zęby, czy stsujesz jakieś preparaty? polecasz coś? jakiej pasty uzywasz?

  ReplyDelete
  Replies
  1. nie używam żadnych wybielających rzeczy, ale chyba czas najwyższy :) używam jakiejkolwiek pasty w domu :P nawet nie wiem, jaka jes teraz

   Delete
 97. Lubie Twój blog, ten bijący od Ciebie spokój i wrodzoną delikatność. Wszystko idealnie tu ze sobą współgra, jest autentyczne,tworzy integralną całość. Widać, że nie grasz pod publiczkę ('fejsbukowe lajki'), a opowiadasz nam o sobie.
  Twoje stylizacje są przepięknym motywem przewodnim, ale na pewno nie jedynym powodem, dla którego odwiedzam tę stronę tak często. :)Pozdrawiam serdecznie !

  ReplyDelete
 98. Bardzo fajne zdjęcia. Byłam tylko raz we Wrocławiu i nie zdążyłam wszystkiego zwiedzić, ale z całą pewnością po twoich zdjęciach odwiedzę Wrocław ponownie.

  Zapraszam na candy: http://www.szafa-artystyczna.pl/urodzinowe-candy/

  ReplyDelete
 99. Naprawdę świetne zdjęcia!!, twoje teksty zawsze czytam z umiechem :)))

  ReplyDelete
 100. Your pictures are great!!! And love the first pict ahahah!

  http://cayennepepperstyle.blogspot.ca/

  ReplyDelete
 101. Jaki masz aparat i obiektyw? Robisz piękne zdjęcia!

  ReplyDelete
 102. Kolejny świetny post, kolejny powód żeby cię uwielbiać. Czytając twoje posty, ąz trudno się nie uśmiechnąć, powiedziałabym nawet, że to lepszy sposób na poprawe humoru niż jedzenie lodów. Ja miałam podobnie jak ty, bałam się zapytać w sklepie o cenę, ale już jest lepiej

  ReplyDelete
 103. i want to go there looks so lovely!! :) xx
  http://emeli-j.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 104. skąd jest ta biała spódniczka> :)

  ReplyDelete
 105. hej ;d bardzo fajny blog i bardzo ładne zdjęcia ;) zapraszam na myimagination33.blogspot.com i na letsbecreative.fora.pl ;>

  ReplyDelete
 106. kiedy będzie jakieś video?

  ReplyDelete
 107. kiedy będzie jakieś video?

  ReplyDelete
 108. Bardzo ciekawie wszystko opisujesz, aż chce się czytać dalej ;) P.s. Cudne zdjęcia :)

  ReplyDelete
 109. Wrocław to przepiękne miasto, ma swój niepowtarzalny urok.

  Mam do Ciebie pytanie, czy koszt przesyłki z oliveclothing wynosi £4.75 do całej Polski?

  ReplyDelete
 110. Weronika przepraszam,może to zbyt osobiste i głupie pytanie,ale miałaś świadectwo z paskiem po pierwszej klasie liceum?

  ReplyDelete
  Replies
  1. nie wiem, czy głupie, ale średnia średniej nierówna :):) w liceum nie miałam

   Delete
 111. Cóż to za miejsce pod Waszym zdjęciem w windzie? Wybieram się niedługo do Wro i chętnie odwiedzę :)

  ReplyDelete
 112. jestem z wrocławia ale nigdy nie byłam z kawiarni którą sfotografowałaś, w tej z kafelkami z arabeską na ścianach. pamietasz może jak się nazywa albo jak tam trafić?

  ReplyDelete
 113. Ochh Aula Leopoldina <3 uwielbiam to miejsce. Mam pytanie, masz przepiękne zdjęcia, bardzo wysokiej jakości. Jakiego aparatu używasz? :-)

  ReplyDelete
 114. lovely pictures, thank you for sharing :-) vicky

  ReplyDelete
 115. CO zabrałabys ze sobą na wyczieczkę w góry? :)

  Gdzie zamierzasz później studiować i co ważniejsze - jakie kierunek? :)
  Myslałaś nad MISHem? Dziennikarstwem i komunikacją społ.? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. trapery :):)
   Jeszcze nie zdecydowałam się, ale nie chcę Misha :) chciałabym wyjechać na studia z PL

   Delete
 116. Jaki masz stosunek do tzw. nadwyżki humanistów w Polsce? Nie boisz się o przyszlą pracę? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chciałabym bardzo wyjechać z Polski, to po pierwsze. Po drugie, nie ma się co martwić na zapas :D Jeszcze nawet liceum nie skończyłam

   Delete
 117. Oh my goodness you really make me want to travel. The whole joke with the guy and the fake gun would scare me to death! I love that you took this trip with your friends and enjoyed it. It reminds me of how much time I have left before I become an actual adult - and how much I should really take advantage of the youth that I still have to enjoy it.

  Michelle
  www.michelleesque.com

  ReplyDelete
 118. I love your photos :) and the outfits, gosh I love your blog haha :)
  I'm going to visit Poland in September and I'm really looking forward to it
  <3 Eliza

  ReplyDelete
 119. Z jakiej kawiarni/restauracji są te trzy zdjęcia? Jest prześliczna.
  Klaudia

  ReplyDelete
 120. Mozesz podac adres hotelu?

  ReplyDelete
 121. jeśli chodzi o kupowanie biletów w tramwaju/autobusie. płatność tylko kartą jest świetnym rozwiązaniem, bo szybko, bo nie ma możliwości żeby ktoś zepsuł automat, który zamiast wypluć bilet zżera ci pieniążka. jeśli chcesz zapłacić gotówką to musisz udać się do kiosku (na niektórych przystankach są) albo poszukać biletomatu (również do spotkania na niektórych przystankach). a co z dziećmi i staruszkami? dzieci zazwyczaj są zaopatrzone przez rodziców w urbancart'y, na których kodujesz bilet miesięczny tudzież semestralny. staruszki tak samo albo jeżdżą na gapę (bo myślą że im wolno) albo mają przejazdy za free z racji niepełnosprawności/wieku itp. no a przyjezdni...no niestety, teraz karta płatnicza to podstawa.

  trochę brzmisz jak rozkapryszona dziewuszka, która oczekuje (?) że całe miasto się pod nią podporządkuje. tu sposób kupna biletu nie taki, tu Juwenalia nie pasują, tu impreza na rynku. niestety (lub stety) Wrocław to miasto typowo studenckie i ignorancją z twojej strony było uważanie, że nocując w centrum rynku będziesz miała spokój (zwłaszcza jeśli odwiedziłaś Wrocław w okresie Juwenalii). na Juwenalia nie narzekają (aż tak bardzo) nawet starsi ludzie. chyba przywykli że przez ten dzień, dwa, lepiej posiedzieć w domu i nie wychodzić na spacerki po mieście, jeśli nie chce się spotkać pochodu albo poprzebieranych studentów.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zapewne jest to jeden z pierwszych postów, które tu przeczytałaś / przeczytałeś :) Naprawdę domyśliłam się, dlaczego możliwa jest tylko zapłata kartą w tramwaju i zauważyłam inne automaty na ulicy :):) Juwenalia i hotel też nie były jakimś problemem. Większość moich postów jest pisana całkowicie nie na serio, więc proszę, nie traktuj wszystkiego tak z powagą. Przynajmniej nie tutaj :)

   Delete
  2. hahhahaa, co za typ:) z reguły nie piszę komentarzy. może dlatego, że będąc od Ciebie starsza o 5 lat i tak uwielbiam Twojego bloga, dzieciaku! :))
   ale komentarz powyższy rozłożył mnie na łopatki. to pewnie jakiś typowy studenciak, któremu alkohol wyżarł ostatnie szare komórki. zero życia poza studiami i tymi wszystkimi studenckimi "atrakcjami". nie obrażajcie Juwenaliów bo tupnie nogą. każdy ma prawo do własnego zdania i nie każdy musi wiedzieć, że akurat są Juwenalia, tym bardziej w obcym mieście. a Wrocław to najpiękniejsze miasto w Polsce, więc zazdroszczę Ci tego wypadu. ja niestety mam dwie prace i dwa kierunki studiów, więc na wolny weekend muszę poczekać do urlopu:)
   nie komentuję, a tu popłynęłam:) Pozdrawiam z Bydgoszczy, Anka:)

   Delete
  3. Student z WrocławiaMay 21, 2013 at 8:16 PM

   @Anonymous
   Płatność tylko i wyłącznie kartą w automatach biletowych w tramwajach oraz autobusach to jednak niedogodność. Można się przyzwyczaić, ale ludzie, którzy się z tym spotykają, zazwyczaj mają problem. Zdarzyło mi się też kilkukrotnie widzieć starsze osoby, które prosiły współpasażerów o pomoc w kupnie biletu.

   Wrocław miastem typowo studenckim? Studenciaki stanowią kilka procent mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. I niestety bardzo często zachowują się tak, jakby wszyscy inni mieli się im podporządkować.

   Na Juwenalia narzeka wiele osób (polecam poszukać wydań Gazety Wrocławskiej sprzed kilkunastu dni, ewentualnie znaleźć na ich stronie internetowej listy od czytelników, którym studenci ostatnio podpadli). I trudno się tym narzekaniom dziwić. Rzucanie butelkami do rzeki, ostentacyjne oddawanie moczu na kamienice, śpiewanie sprośnych piosenek czy próby "rozbujania" przypadkowych samochodów i autobusów naprawdę nie są zabawne.

   Pozdrawiam,

   Delete
 122. masz w sobie tę niezwykłą cechę, która pozwala ci sprawiać, że rzeczy najzwyklejsze stają się magiczne. nie przestawaj proszę pisać i fotografować. i jeśli możesz, to zachęć paulę do powrotu do blogowania!

  ReplyDelete
 123. Cześć, zastanawiało mnie już od baardzo dawna, bo od dawna nic nie pokazało się na blogu Pauli, cóż się stało, że posty już się nie ukazują? (; A swoją drogą, Wrocław wydaje się być bardzo ładny, ale na zdjęciu widzę autobus jakże podobny do moich - warszawskich ;p

  ReplyDelete
 124. I love these photos! so beautiful
  xo, aiyanajane || www.citystylecountrysmile.com

  ReplyDelete
 125. Wroclaw jest przepieknym miastem, to prawda :)
  a Twoje zdjecia to odzwierciedlaja, widac, ze Ci sie podobalo! :)

  http://fume-cigarette.blogspot.com/

  ReplyDelete
 126. Weroniko, czy masz może swojego tumblra? Pisałaś kiedyś w notce na ten temat i tak się zastanawiałam czy tam można "pofollowować" twoje inspiracje! :)
  Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 127. ooo WrocLove <3
  Best Post EVER!
  xoxo
  http://livingwithpepe.blogspot.com/

  ReplyDelete
 128. Na następnej wycieczce polecam czekoladziarnie (urocze miejsce) i lodziarnie tralalala (latem 3 lodówki pełne różnych lodów). Za lodziarnią jest uroczy sklep z artystycznymi przedmiotami + urokliwa uliczka- idealna na zdjęcia

  ReplyDelete
  Replies
  1. Byłam w tralala i zamówiłam taką samą mieszankę smaków, jaką jadłam codziennie w Rzymie! :D Baccio i malina. Smakowały strasznie podobnie :):)

   Delete
  2. Najlepszy smat to tralalala, ale ciężko na nmiego trafić. Podobno w wakacje ba być dostępniejszy:D

   Delete
 129. Jeśli masz farbowane włosy, mogę wiedzieć co to za farba ? ;) Jeśli masz swój kolor, to Ci strasznie zazdroszczę :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie farbuję włosów, ale szczerze mówiąc nie lubię mojego kolory :P

   Delete
 130. Piękne zdjęcia!!! Widać, że wycieczka udana :)))
  Btw, most we Wrocławiu był wspomniany w ostatniej książce pani Musierowicz :)

  ReplyDelete
 131. OMG!!! Byłaś w moim mieście!!:) Wrocław jest przepiękny i ma bardzo wiele do zaoferowania, jednak rosnąca z roku na rok ilość turystów ( nie tylko uroczych starszych pań i panów z Niemiec) autentycznie mnie przeraża:P
  A co do mostu z kłódkami, to wg mnie i wielu innych wrocławian stanowi wyłącznie atrakcję turystyczną marnej jakości i szkoda,że na Ostrowie Tumskim, na którym nie brakuje przecież miejsc do zwiedzania, pozwolono na coś takiego.
  A co do zoo- poczekaj aż otworzą za dwa lata Afrykanarium, to dopiero będzie coś!:]

  ReplyDelete
  Replies
  1. uuuu to wtedy wycieczka obowiązkowa !!! :D

   Delete
 132. napisz proszę co to za lokale na zdjęciach, chociaż ulice.

  ReplyDelete
 133. Dlaczego Paula już nie prowadzi bloga?

  ReplyDelete
 134. wow ... co za post ! świetnie pokazałaś i opisałaś to piękne miasto :-) obserwujemy Cię od jakiegoś czasu i coraz bardziej się nam podoba. fajne spojrzenie przez obiektyw, dużo się dzieje, a pierwsze zdjęcie super ! ma w sobie jakiś ogrom pozytywnej energii. Serdeczności. MiW

  ReplyDelete
 135. Aż mi się łezka zakręciła w oku ... Wrocek jest bardzo bliski mojemu serduchu :) 4 lata studiów architektury wnętrz w tym pięknym mieście ... tęsknie ... PIĘKNE FOTKI !!!

  Pozdrowienia z Florencji ;)

  ReplyDelete
 136. Wrocław nasz cudny i Aula Leopoldina, która mnie przytłoczyła totalnie, jak poszłam do niej po odbiór indeksu <3

  A co to za klub Wam w okna zaglądał? ; >

  ReplyDelete
 137. "Juwenalia, inaczej Festiwal Kultury Studenckiej, uświadamiają mi jedną rzecz - jak piękna jest mnogość interpretacji jednego słowa." nie da się tego lepiej ująć

  ReplyDelete
 138. Fajnie zobaczyć swoje miasto w obiektywie turysty. Pięknie pokazałaś Wrocław:)

  ReplyDelete
 139. Love your blog! Of course I had to follow you! ;)
  ♥ Anna

  countingsheepwithme.blogspot.com

  ReplyDelete
 140. Wiesz co jest w Tobie niezwykłe ? Że nie masz wymyślnych ubrań jak Maffashion czy Macadamian Girl ( Które szczerze uwielbiam ) , a jednak czarujesz i zwracasz uwagę. Coś co leząc od tak na łóżku wydaję się być mało oryginalne i wyszukane , a jednak Ty zakładając to , wyglądasz bardzo oryginalnie ! To sie nazywa po prostu styl :) I do tych ochów i achów chcę dodać malutkie pytanko. Pewnie odpowiadasz na nie po raz setny ale cóż:) Czy brwi to naturka, czy używasz jakichś cieni, kredki lub może masz hennę ?:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję ! ♥♥ Nie ruszam w ogóle brwi, szczerze mówiąc, przestałam nawet delikatnie regulować

   Delete
  2. Z całego serca zazdroszczę. Są piękne ! Jak Ty sama :)

   Delete
 141. Świetne zdjęcia! Cieszę się, że podobało Ci się we Wrocławiu! :D

  ReplyDelete
 142. Weroniko, cudny post- sama chciałabym tak wyjechać(ale nigdy nie mogę się zebrać ;P)
  Zdjęcia jak zwykle idealne- ta ostrość, kolory- nic tylko siedzieć i się zachwycać;)

  Ale mam do ciebie pytanie- Jakiego tutaj aparatu uzywalas?

  Wdzięczna za szybką odpowiedz

  ReplyDelete
 143. Uwaga, uwaga :):)! Pojawiło się mnóstwo komentarzy o tej samej treści, więc tutaj na nie odpowiem :

  1. Zdjęcia robiłam na zmianę moim Canonem, którym normalnie robię zdjęcia na bloga (Canon d350 obiektyw 50 mm 1.8/II oraz Sony Nex f3

  2. Nie będę się wypowiadała w imieniu Pauli, to mega miłe, że o nią dopytujecie, ale jeśli będzie chciała cokolwiek przekazać albo wyjaśnić, to sama się wypowie :)

  ReplyDelete
 144. Chyba jednak nie jestem prawdziwą fanką Disneya bo za każdym razem jak przechodzę przez Most Tumski, zastanawiam się tylko ile z tych par już się rozstało ;)

  ReplyDelete
 145. Nie wiem, czy zauważyłaś Weroniko, że mnóstwo dziewczyn czytających Twojego bloga mieszkało lub mieszka we Wrocławiu:D Silna korelacja między Wrocławiem a Krakowem jest widoczna gołym okiem:D
  Btw: Co was wzięło akurat na to miasto? To w ramach jakiegoś szlaku krajoznawczego?:P

  ReplyDelete
 146. Piękne zdjęcia :) uchwyciłaś czar Wrocławia i z wielką przyjemnością będę czekać na kolejne zdjęcia z Twoich (przeróżnych) wycieczek!

  ReplyDelete
 147. Gdzie zazwyczaj szukasz ofert na wakacje? :)

  ReplyDelete
 148. Hejka;)
  Nie miałyście problemów z zakwaterowaniem jako osoby małoletnie?

  ReplyDelete
 149. Włosy!! wow!! pozdrawiam i zapraszam do mnie :http://kingadobosz.blogspot.com/

  ReplyDelete
 150. piękna torebka ta z kokardką...proszę napisz gdzie kupiłaś i czy w tym sezonie:)
  pozdrawiam

  ReplyDelete
 151. Taaak, to prawda, mamy w Krakowie kładkę już nieźle obwieszoną ;)) Bywam tam naprawdę rzadko, ale ostatnio zauważyłam, że uszkodzeniu uległa nawet siatka, na której wieszane są kłódki ;) Teraz jest na bieżąco reperowana i fajnie, bo ta strona z kłódkami wygląda lepiej niż strona dla rowerzystów :) Ja sama zrobiłam tam na początku mnóstwo zdjęć i widzę, jak liczba kłódek stale rośnie ;)

  A tak poza tym, to dzięki za polecenie tych dwóch miejsc za pośrednictwem bloga ;)

  ReplyDelete

If you can't see your comment or my answers click 'Load more' :) / Jeśli nie widzicie wszystkich komentarzy albo moich odpowiedzi, kliknijcie w 'Load more' :)